Таджикистан відмовився приєднатися до економічного союзу з Росією

Представник МЗС Таджикистану Чохін Самаді заявив, що вступ країни до Євразійського економічного союзу не знаходиться на порядку денному.

Дана заява була зроблена після закінчення дводенного візиту російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова до Таджикистану. Напередодні російський чиновник, перебуваючи в Душанбе, висловлював впевненість, що країна долучиться до економічного союзу.

Євразійський економічний союз – міжнародна економічна організація, яка з’явилася в 2014 році. Наразі її учасниками, крім росії, є білорусь, Казахстан, Вірменія та Киргизстан. Такі країни як Молдова, Узбекистан та Куба мають статус спостерігачів. Заявлена мета союзу – створення вільного економічного простору для руху товарів та послуг. Також планується запровадження єдиної валюти.

Таджикистан залишається військовим та політичним союзником рф. На території країни розташована найбільша військова база зс рф закордоном – 201-а військова база. За даними The Military Balance 2023 в Таджикистані розташовані 3 тис. російських військовослужбовців. Таджикистан входить до Співдружності Незалежних Держав та Організації договору про колективну безпеку. Однак при цьому нарощує економічні та політичні зв’язки з Китаєм через Шанхайську організацію співробітництва.

Нагадаємо, на початку травня стало відомо, що росія шпигувала за рядом високопоставлених чиновників Таджикистану.