Hacker attacking internet

Росія не довіряє союзникам: шпигувала за президентом Таджикистану

Російська кібершпигунська група Nomadic Octopus зламала таджицького телекомунікаційного провайдера та шпигувала за державними чиновниками.

Відомо, що операція іменується як Paperbug і велася з 2020 року. За допомогою несанкціонованого проникнення в мережу неназваного телекомунікаційного провайдера Таджикистану група Nomadic Octopus збирала дані з 18 організацій. Серед них і високопоставлені чиновники країни. Шпигунським програмним забезпеченням були вражені не лише персональні комп’ютери, а й апаратні пристрої.

Повідомляється, що об’єктами шпигунської атаки стали Абдулазіз Шаріфі (чиновник Виконавчого апарату президента Таджикистану), Саїднахш Рахмонзода (замміністра внутрішніх справ Таджикистану), Амірхон Курбонзода (віце-мер Душанбе, заступник Рустама Емомалі, сина президента країни) та ряд інших. Наразі невідомо, якою саме інформацією вдалося заволодіти групі. Однак важливим фактом у даній ситуації є те, що витік даних стався через те, що таджицькі чиновники послуговувалися російськомовним інтерфейсом.

Nomadic Octopus – відома з 2014 року російська кібершпигунська група, що діє в центральноазійських країнах.

Нагадаємо, що росія використовує цивільні судна для шпигунських операцій в арктичних водах.