Світ входить в нову Холодну війну – міністр оборони Фінляндії

Росія має можливість воювати роками. Західні країни володіють кращим промисловим потенціалом, але для збільшення виробництва зброї і боєприпасів потрібні рішучі кроки. Про це заявив міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен під час візиту до Вашингтона, повідомляє Politico.

Хяккянен вважає, що нинішні проблем з браком боєприпасів пов’язані із недооцінкою війни в Україні на її початку.

“Багато західних країн вважали, що це короткострокова проблема. Але зараз в США і країнах НАТО майже всі знають, що це кінець періоду, який почався після розпаду Радянського Союзу. Зараз світ входить в якусь нову Холодну війну”, – каже міністр.

Його уряд оголосив, що подвоює виробництво боєприпасів, зокрема, щоб надсилати значну їх частину в Україну.

Окрім близько $25 млн стартового капіталу від уряду та багаторічних контрактів, які гарантують продовження робіт у найближчі роки, проект також фінансується за рахунок нових інвестицій від NAMMO, норвезької оборонної компанії з великою присутністю у Фінляндії.

Зростання виробництва досягне свого піку до 2027 року. Державні та приватні інвестиції, а також довгострокові контракти на закупівлю в період з 2024 по 2030 рік становитимуть $1,3 млрд.

“Україна має хороші шанси на перемогу, тому що західні країни мають більші економічні м’язи і можуть нарощувати свою оборонну промисловість до такого рівня, з яким росія не зможе конкурувати. Ми можемо це зробити. І Україна може. Але їй потрібні рішучі кроки з боку західних країн”, – додав Хяккянен.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що президент Фінляндії за пропозицією уряду країни схвалив передачу Україні 21-го пакету військової допомоги. Вартість пакету допомоги від Фінляндії оцінюється приблизно в 106 мільйонів євро. З оперативних міркувань та для забезпечення безпечної доставки допомоги подробиці щодо списку і термінів постачання не повідомляють.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.