США запровадять санкції проти Киргизстану за допомогу Росії — Washington Post

Вашингтон готує новий пакет санкцій про Киргизстану через постачання до росії заборонених технологій та зброї.

Про це із посиланням на власні джерела повідомляє американське видання The Washington Post.

Журналісти з’ясували, між Казахстаном і Киргизстаном митники перехопили партію безпілотників — це були китайські агрокоптери DJI Agras T-30, які придбала киргизька фірма, що планувала перепродати їх компанії в росії.

Іронічно, але саме за використання таких дронів Україною російські пропагандисти звинуватили ЗСУ у використанні хімічної зброї. Ба більше росіяни демонстрували такий дрон на виставці захопленої в Україні військової техніки.

За словами двох американських чиновників, низка американських і європейських посадовців їздили до Киргизстану, щоб змусити країну припинити торгівлю із росією.

Загалом звіти показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії збільшився у 2022 році на 250% порівняно з попереднім роком.

Торгові документи свідчать, що цьогоріч киргизькі компанії здійснювали оптові закупівлі чутливої електроніки, зокрема спеціалізованих напівпровідників і підсилювачів напруги, на сотні тисяч доларів у китайських і південнокорейських компаній.

Приблизно таку саму кількість такої ж електроніки було експортовано з Киргизстану до росії за той же період.

У виданні додали, що російські фірми, які отримали товар, — це переважно відомі постачальники російської оборонної промисловості.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.