AM General BRV-O - новий американський броньований позашляховик за програмою JLTV

США витратять ще $4,7 млрд на броньовані автомобілі за програмою JLTV

Компанія AM General отримала контракт від Армії США на підтримку виробництва майбутніх броньованих автомобілів в рамках програми JLTV.

Угода вартістю $4,7 млрд передбачає надання причепів, послуг з обслуговування та додаткових машин. Робота по контракту має бути виконана до лютого 2028 року.

В рамках програми JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) США мають отримати понад 20 тис. одиниць нових броньованих автомобілів та понад 10 тис. тягачів. Основна мета даної програми – повна заміна бронемашин HMMWV, які перебувають на озброєнні США з 1983 року.

Новий контракт доповнює попередню угоду, яку уклала Армія США з AM General у лютому 2023 року вартістю майже у $8,7 млрд. Варто зауважити, що в даному випадку AM General складе конкуренцію іншій компанії – Oshkosh Defence. Остання за угодою від 2015 року вже постачає Армії США броньований всюдихід Oshkosh L-ATV.

Відповідно, AM General за отриманим контрактом виготовлятиме для Армії США броньований позашляховик AM General BRV-O. Наразі відомо, що він може бути озброєний кулеметом 7,62 мм або 12,7 мм, або автоматичним гранатометом, який встановлюється на турель. Екіпаж – 4 осіб. Запас ходу – 500 км. Максимальна швидкість – 112 км/год. 

Нагадаємо, що Нова Зеландія отримала австралійські бронемашини Bushmaster.