США виділили на підтримку України рекордні 60 мільярдів доларів – The Washington Post

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну США надали Києву допомогу на загальну суму понад 60 мільярдів доларів.

Про це йдеться у статті видання The Washington Post. Журналісти зауважили, що понад 43 мільярди доларів було скеровано на військову допомогу. разом з тим Вашингтон також надав мільярди доларів економічної та гуманітарної допомоги. 

Загалом упродовж півтора року війни на підтримку України було виділено 66,2 млрд доларів.

Зазначається, що у 2022-2023 роках Україна отримала відчутно більше допомоги ніж будь-які інші союзники США, в тому числі Ізраїль (8,6 мільярда доларів), Єгипет (3,3 мільярда доларів) та Йорданія (2,9 мільярда доларів).

Підтримка України сягає лише 0,33% внутрішнього валового продукту США. Для порівняння — Польща виділила на допомогу Україні 0,68% ВВП, Литва — 0,95%, Латвія — 1,09%, Естонія — 1,26%.

Журналісти також порівняли допомогу Україні з виплатами за планом Маршалла, ціллю якого було відновлення 18 країн Європи після Другої світової війни. З 1948 по 1952 роки виділили 150 млрд дол. (у перерахунку по курсу долара) — тобто в середньому по $50 млрд/рік і по $8 млрд/країну. 

Нині ж загальна вартість військової допомоги Сполучених Штатів для України становить 43,1 мільярда доларів, серед них 23,5 мільярда припадає на зброю та техніку зі складів Міноборони США, 18 мільярдів — на допомогу в забезпеченні безпеки, в тому числі інвестиції в додаткове озброєння, консультування, логістику й обладнання, та ще 1,5 мільярда — на гранти та кредити на зброю та спорядження в рамках програми “Іноземне військове фінансування”.

Нагадаємо, що минулого місяця США оголосили про новий пакет військової допомоги для України.  До нього, зокрема, включили боєприпаси до ЗРК Patriot, NASAMS та РСЗВ HIMARS.

До слова, в рамках окремих останніх пакетів військової допомоги Україна почала отримувати частину техніки безпосередньо із запасів американського війська. Так, на озброєнні ЗСУ з’явились бойові машини піхоти Bradley, які замість типового “пікселя” ЗСУ були пофарбовані у звичний для американців пустельний камуфляж.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.