США провели тестовий запуск стратегічної ракети Minuteman

США провели випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. Ракету без боєзаряду запустили з військової бази Ванденберг у Каліфорнії. Її головна частина успішно досягла мети – полігону в районі атола Кваджалейн у Тихому океані.

Полковник Браян Титус, який керував випробуваннями, заявив, що тестовий запуск повинен “продемонструвати готовність ядерних сил США і забезпечити впевненість у смертоносності та ефективності національного ядерного стримування”.

Це вже третє з початку року випробування США міжконтинентальних балістичних ракет, які здатні нести ядерні заряди. Інтенсифікація випробувань відбувається “на тлі наростаючих загроз від Росії, яка вийшла з єдиного двостороннього договору про обмеження кількості ядерних ракет і від імені чиновників та депутатів загрожувала використанням ядерної зброї в Україні”.

Ракети Minuteman III стоять на озброєнні армії США з початку 1970-х років та регулярно модернізуються. Максимальна далекобійність ракети – 15 тис. км. Вона здатна нести від однієї до трьох ядерних боєголовок потужністю 0,3-0,6 мегатонн. Зараз на бойовому чергуванні у США перебувають близько 400 Minuteman III.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки перекидають у Велику Британію 54 винищувачі F-35. Ці стелс-реактивні літаки здатні проводити тактичні ядерні бомбардування, контролювати повітряний простір та збирати розвідувальні дані.

Американські літаки перекинуть у Європу вже цього року. Дві ескадрильї F-35 почали підготовку і незабаром прибудуть на орендовану  ВПС США базу в Лейкенхіт, що у британському Саффолку. Конгрес США отримав бюджетний запит військово-повітряних сил на $50 млн для розширення авіабази, зокрема, будівництва житла для військовослужбовців.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.