Американська військова служба повідомила, що цей трансфер був здійснений 4 квітня, ставши останньою допомогою, яку адміністрація президента Джо Байдена надала Києву після повномасштабного вторгнення Росії.
Демократ Байден був заблокований у наданні подальшої американської зброї Києву через відмову республіканського спікера Палати представників Майка Джонсона внести на голосування пакет допомоги в розмірі 60 мільярдів доларів. З урахуванням того, що українські сили мають недостатньо зброї та боєприпасів, особливо важких артилерійських снарядів, Вашингтон та його союзники шукають нові шляхи зброїти Київ.
На соціальній мережі Х американське Центральне командування (ЦЕНТКОМ) написало, що зброя включала понад 5 тисяч автоматів Калашникова, кулеметів, снайперських гвинтівок та гранатометів, а також понад 500 000 набоїв 7,62 калібру.
Боєприпаси були вилучені з чотирьох “бездержавних” суден, які були затримані американськими воєнними кораблями та кораблями партнерських сил – які не були названі – між 22 травня 2021 року та 15 лютого 2023 року, додала ЦЕНТКОМ.
“Це достатньо матеріалу для озброєння однієї української бригади стрільців малими зброями”, – додано у заяві. Бригада стрільців зазвичай складається з 3 500-4 000 солдатів.
Постійна місія Ірану при ООН заявила: “Ми не можемо коментувати зброю та боєприпаси, які ніколи не належали нам”.
Зброя була відправлена Ісламським Корпусом Іранської Революції до Хуситів, заявив ЦЕНТКОМ.
Більше 184 мільярдів доларів вже було виділено Україні європейськими країнами, в тому числі понад 15 мільярдів доларів від Великобританії.