Росія готується до нової фази війни - проти України та Заходу - The Cipher Brief

Психологічний тягар російської інвазії: допомога українцям з ПТСР

Тілесні шрами російської інвазії 2022 року в Україні часто детально описуються – кров, розірвані міста та зруйновані будівлі легко помітні. Однак на перший погляд не зрозуміло, яке психологічне тягаря ставила ця війна на багатьох українців, як в межах країни, зруйнованої бойовими діями, так і за її межами по всьому світу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в березні 2024 року близько 10 мільйонів українців перебувають в ризику або ж вже мають психічні проблеми. “Стрімкий розвиток потреби в психічній та психосоціальній підтримці вимагає рішучої відповіді та інноваційних рішень від медичних установ,” – заявила ВООЗ.

Одна з команд, під керівництвом досвідченого ізраїльського експерта з травматичних станів професора Мулі Лахада, сподівається стати частиною рішення цього зростаючого попиту на підтримку людей, які страждають від посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших наслідків війни.

Лахад очолює програму, яка має на меті передати звичайним людям інструменти для надання українцям, позбавленим своїх звичних життєвих умов, навичок та способів подолання труднощів. Він сподівається, що навчання може допомогти великій кількості людей, які постраждали від травм, оскільки досвідчених фахівців, які можуть надавати допомогу, дуже мало.

Українські біженці переходять міст через кордон до Польщі в пункті пропуску Зосін-Устилуг на заході України 6 березня 2022 року. Польща відкрила свої двері для українських біженців в початку 2022 року, і мільйони людей проходять через Польщу за два роки війни.

“Ми вважаємо, що те, що ми навчаємо, можна передати,” – розповів Лахад Newsweek, додавши, що їхня програма розроблена так, щоб знання могли передаватися від тренерів до учасників, які потім передаватимуть свої нові знання іншим.

“Ми чули повні історії їхнього втечі.” Одним із напрямків програми є робота з Польщі, спільно з місцевим відділенням неприбуткової організації Європейська лідерська мережа. Польща відкрила свої двері для українських біженців в початку 2022 року, і до кінця 2023 року туди переїхало майже мільйон осіб. Багато мільйонів людей проходили через Польщу протягом понад двох років війни.

Коли вони приїжджали в Польщу, досвідом війни не можна було залишити за межами України. Це добре знає Беата Звєржинська. Вона заснувала групу волонтерів з Польщі та України, у місті Цдунска-Воля, щоб допомагати тим, хто втече від війни. Спочатку її група забезпечувала українських жінок та дітей, які втікали від насильства, необхідними речами, а потім вони надали психологічну підтримку українцям, які страждають від ПТСР.

Професор Лахад. Досвідчений експерт з травм, він очолює зусилля щодо надання навчання на рівні основних знань у Польщі та Україні для тих, хто страждає від наслідків посттравматичного стресу.

Впродовж перших тижнів конфлікту, згадує Беата, вона та інші волонтери не могли виявити ознаки травми серед прибулих українців. Але згодом