США модернізує грецькі фрегати, а на час проведення робот посилює Грецію своїми морськими силами

Державний департамент США у п’ятницю схвалив дві угоди щодо будівництва та модернізації фрегатів для Греції. Lockheed Martin і ВМС США об’єдналися, щоб запропонувати план, за яким оборонний підрядник модернізує MEKO на базі свого прибережного бойового корабля Freedom, який отримає назву Hellenic Future Frigate, а ВМС забезпечить спроможності Греції на час поки чотири виведені з експлуатації кораблі не будуть замінені на нові. Це будуть потенційно зняті з озброєння LCS або крейсери. Але на цей стратегічний контракт зазіхає і Франція.

У Греції триває конкурс за план із трьох частин: модернізувати чотири фрегати MEKO 200 класу Hydra; забезпечити тимчасові спроможності, поки фрегати модернізуються на корабельні; і купити чотири нових фрегати. Додатковими цілями, поставленими перед ВМС США, було залучення грецької промислової бази та підвищення оперативної сумісності зі США як союзником НАТО і партнером у Середземному морі та в інших місцях.

10 грудня Держдепартамент оголосив, що схвалив контракт на модернізацію на суму 2,5 мільярда доларів і повідомив Конгрес про потенційну угоду. Він окремо схвалив продаж чотирьох нових фрегатів на суму 6,9 мільярда доларів і також надіслав повідомлення про це до Конгресу.

Угода з модернізації, якщо вона буде виконана, включатиме модернізацію фрегатів MEKO шляхом встановлення систем ближнього озброєння (CIWS) Phalanx BLK 1B Baseline 2, п’ятидюймових гармат MK 45 54 калібру, системи бойового керування COMBATSS-21, розробленої для LCS Freedom, гідролокатор AN/SQS-56 та багато іншого. Ключовими підрядниками будуть Raytheon Missiles and Defense, Lockheed Martin, BAE Systems і VSE.

Нова угода щодо будівництва включатиме чотири надводні багатоцільові кораблі з системою бойового керування COMBATSS-21 на базі Aegis, 200 ракет-планерів (RAM) BLK 2, 32 протичовнових ракети вертикального запуску (ASROC), 32 ракети MK-54, легкі торпеди, а також допоміжне обладнання, навчання, технічну підтримку, матеріально-технічне забезпечення та багато іншого, щоб забезпечити плавне включення нових кораблів у роботу флоту.

Два джерела в галузі, знайомі з поточними переговорами не можуть прокоментувати запис, оскільки конкурс розглядається на міжурядовому рівні. Вони повідомили Defense News, що Греція офіційно надіслала лист-запит до США, в якому викладено свої потреби. Щойно буде поданий лист-згоду Держдепартаменту, США та Греція обговорюватимуть, чи хоче Греція отримати повний пакет пропозицій.

Поки що доля цієї угоди не ясна. Греція шукала варіанти від шести кваліфікованих урядових/комерційних установ, просячи кожну окремо надати листи згоди (LOAs), в яких викладено їхні пропозиції. Для США це повідомлення Конгресу є останнім кроком до того, як LOA може бути надіслано до Афін — якщо не в останній тиждень грудня, то до того часу, коли грецькі чиновники повернуться з відпустки 7 січня, повідомили джерела в галузі.

У вересні Франція оголосила, що уклала угоду з Грецією: уряд схвалив продаж трьох фрегатів французької Naval Group — галузевої групи, що належить державі — за 3 мільярди євро, або близько 3,4 мільярда доларів, з опціоном зниження. Оголошення містило деякі особливості, зокрема, де ці ПІІ (frégate de defense et d’intervention) підійдуть до поточної французької виробничої лінії, але не стосувалися інших вимог, переданих команді США, таких як бізнес-можливості для грецької оборонно-промислової бази.

Оголошення у вересні було поєднане з підписанням стратегічного оборонного партнерства між президентом Франції Еммануелем Макроном і прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом.

Поки неясно, наскільки ймовірно, що Греція здійснить угоду з Францією. Прессекретар міністерства оборони Франції Ерве Гранжан незабаром заявив, що був підписаний меморандум про взаєморозуміння, але «контракт у належній формі ще потрібно підписати в найближчі місяці. Ми відкриваємо тримісячний період, по закінченні якого буде підписаний офіційний контракт». Ця заява надійшла наприкінці вересня, що означає, що кінець тримісячного періоду настане за кілька тижнів.

Джерела в галузі повідомили Defense News, що Греція спеціально попросила команду США продовжити роботу за власною заявкою, попри оголошення Франції. Заявка США трохи сповільнилася, оскільки учасники намагалися зрозуміти, чи змінилося щось у конкурсі, але джерела сказали, що Греція дала зрозуміти, що все ще хоче, щоб США подали свою вичерпну пропозицію. Вони сказали, що, можливо, французька угода не може бути виконана, або що вона може бути виконана на додаток до того, що Греція вибере деякі частини заявки США для виконання.

Джерела зазначили, що Греція спеціально хотіла, щоб Lockheed Martin певним чином адаптував своє рішення для багатоцільового фрегата для посилення протиповітряної та протичовнової війни, як раніше повідомляло Defense News, хоча французький фрегат є протиповітряним фрегатом. , наприклад.

За матеріалами Defense News

На фото художник представляє дизайн фрегата Hellenic Future від Lockheed Martin, показаний поряд з гелікоптером MH-60R