США хочуть викупити у Тайваню ЗРК Hawk для України

США можуть посилити протиповітряну оборону України зенітними комплексами MIM-23 Hawk, які Вашингтон планує викупити у Тайваню.

Про це пише видання китайське видання ChinaTimes.

Зазначається, що Тайвань має щонайменше 13 батарей і 39 радарів цієї системи. У ЗМІ зазначають, що Тайвань хоче списати ці комплекси та закупити новіші системи ППО.

Водночас США зацікавлені в тому, аби якомога швидше посилити українську протиповітряну оборону, тож Вашингтон готовий викупити тайванські ЗРК, модернізувати їх та передати Україні.

Зенітно-ракетний комплекс MIM-23 Hawk взято на озброєння 1960 року, відтоді він пройшов декілька модернізацій. Зокрема, була здійснена цифровізація комплексу, що дає змогу одночасно перехоплювати кілька цілей і знищувати маловисотні цілі.

Згодом вдалось організувати й подальшу модернізацію цього ЗРК більш відому, як Hawk XXI, яка зараз стоїть на озброєнні Туреччини.

Її головна особливість – інтеграція сучасного радара AN/MPQ-64 Sentinel, який також використовується у сучасному ЗРК NASAMS (які теж є на озброєнні ЗСУ) , а також вже загальна цифровізація усіх систем комплексу.

Під час Холодної війни Hawk був ледь не основним ЗРК для США та країн НАТО, тож для нього було виготовлено понад 40 тисяч зенітних ракет. З огляду на це можна впевнено заявити, що дефіцит боєприпасів для ЗРК Hawk — найближчим часом не загрожує.

Для України, в умовах масованих атак російських дронів-камікадзе, це критично важливий фактор.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.