США готуються вивести свої війська з Іраку

США та Ірак днями розпочнуть переговори про виведення американського контингенту міжнародної коаліції з Іраку. Про це повідомили в Пентагоні.

За даними оборонного відомства, США та Ірак домовилися сформувати Вищу військову комісію влітку минулого року як механізм для проведення переговорів. Дискусії між американськими та іракськими офіційними особами, будуть присвячені наступному етапу діяльності очолюваної США коаліції по боротьбі з ІДІЛ. Наразі в американці вважають, що терористичне угруповання перестало становити настільки серйозну загрозу, як це було раніше.

Питання виведення американських військ набуває дедалі більшої актуальності через нестабільність в регіоні. А після того, як США завдали авіаударів по території Іраку проти підтримуваних Іраном бойовиків, пролунали заклики іракського уряду вивести військовий контингент Штатів з країни.

Скріншот з заявою Ллойда Остіна в мережі X

Міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив, що військова комісія почне роботу “найближчими днями”.

“США та Ірак розпочнуть засідання робочої групи Вищої військової комісії найближчими днями, спираючись на Спільний діалог США та Іраку про співпрацю у сфері безпеки та відображаючи наше зобов’язання поглибити співпрацю у сфері безпеки для сприяння стабільності в Іраку та регіоні”, – написав він.

Наразі в Іраку перебуває близько 2,5 тис. військовослужбовців США. Вони виконували функції консультантів та помічників із грудня 2021 року. Тоді американські військові оголосили про припинення своєї бойової ролі в цій країні.

Водночас агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомляє, що переговори триватимуть кілька місяців, якщо не довше, а їхній результат буде неясним. Тож в найближчому майбутньому виведення американських військ не відбудеться, вважають у виданні.

Нагадаємо, США звернулися до Китаю із закликом втрутитись у ситуацію із атаками хуситів на Червоному морі. Пекін може зробити це, вплинувши на Іран, який контролює дії єменських бойовиків.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.