США готуються терміново відправити зброю Тайваню

США у прискореному порядку збираються передати озброєння та допоміжне обладнання Тайваню на $500 млн.

Неназвані джерела в Адміністрації президента Джо Байдена повідомляють, що Вашингтон збирається використати механізм, за яким постачається зброя Україні. Відомо, що відправка здійснюватиметься із запасів Збройних Сил США через Presidential Drawdown Authority. При цьому конкретна номенклатура озброєння та обладнання, яке найближчим часом відправиться на Тайвань, невідома.

У такий спосіб Адміністрація Байдена намагається обійти бюрократичні перепони та надати потрібну зброю Тайваню негайно. Відомо, що загалом США і Тайвань мають схвалені домовленості на постачання озброєння приблизно на $19 млрд.

На 2023 рік Конгрес США дозволив Джо Байдену використати механізм Presidential Drawdown Authority щодо Тайваню на суму $1 млрд. Однак самі ж американські парламентарі скаржаться, що у Білому домі не поспішають застосовувати виділені кошти.

Враховуючи попередню активність Тайваню у галузі ракетних технологій, можна припустити, що постачання стосуватимуться саме ракетного озброєння.

Нагадаємо, що Тайвань оголосив про отримання чергової партії мобільних ракетних установок Sky Sword II власного виробництва.