Наступ України досяг переломної точки. Лінії росії розірвуться, якщо дати українським військовим достатньо часу. Але для цього потрібна більша військова підтримка з боку США. Якщо Київ хоче досягти успіху, Вашингтон повинен постачати йому критично важливу зброю, а не безоплатні військові оцінки.
Про це пише видання The Wall Street Journal.
Коментарі західних ЗМІ та професійний аналіз українського контрнаступу є дефіцитними через брак досвід. Ця проблема бере свій початок з часів холодної війни. Після розпаду Радянського Союзу американські та російські військові припинили ретельний аналіз бойових дій, оскільки їм не вистачало досвідчених супротивників, з якими можна було б порівняти себе. Обидві армії почали зосереджуватися на політиці та інформаційних маніпуляціях.
Зараз помилковий аналіз зриває війну в Україні. У лютому 2022 року росія та США мали спотворене бачення зростаючого конфлікту. Росіяни робили висновки з радянських кампаній в Угорщині, Чехословаччині та Афганістані, а також на останніх російських кампаніях у Грузії, Сирії та Україні в 2014 році. Американці були впевнені у військовій перевазі росії над Україною.
Поточна думка серед американських воєначальників, що українці повинні зосередитися на одному вирішальному місті в Запорізькій області, є нісенітницею. Ворог має потужні лінії оборони та мобільні резерви, і жодна сторона не може отримати повний контроль у повітрі. Спроба прориву без маніпуляції російськими силами була б катастрофічною.
Протягом останніх чотирьох місяців Україна проводить прогресивну кампанію операційних маніпуляцій. Мета України – перерізати сухопутний міст між Кримом, тим самим ізолювати окупований півострів і перетворити його на вразливий острів.
Україна повинна маніпулювати матеріально-технічним забезпеченням і резервами Росії та одночасно чинити тиск на лінію фронту, щоб створити можливість для прориву. Це призвело до кампанії, яка нав’язує розтягнення російських ліній від фронту до глибокого тилу за допомогою дальніх ударів по вузлах постачання та автомобільних і залізничних сполученнях.
Ці удари самі по собі не зруйнують російську оборону, але вони послаблять її сили на передовій, дозволяючи Україні досягати стабільного прогресу та просуватися вперед.
Вести лінійну оборону ризиковано. Якщо ворог проривається, а його підрозділи не обладнані для мобільних контратак, тоді навіть слабший супротивник може досягти успіху. Росія будує всю свою оборонну стратегію на запобіганні українському прориву та будь-якому подальшому відходу росіян на нову лінію оборони. Відступати під вогнем важко, особливо з дезорганізованими, виснаженими та деморалізованими силами.
Після двох місяців боротьби Україна вичерпала російські резерви. Однак, Україна повинна зробити більше, щоб витіснити росію з її передової оборони та змусити перезавантажитися. Якби Україна прислухалася до порад американців, вона б направила пів дюжини бригад на потужну російську оборону, дозволила б росії зосередити власні резерви, і її бойова міць була б стерта за кілька днів.
Хоча підхід України стратегічно обґрунтований, її силам потрібен час. Чим довше Україна зможе продовжувати свій наступ, тим більші її шанси змусити росію перезавантажити лінію або порушити частину лінії.
Найбільшою слабкістю України є недостатня кількість знарядь глибокого ураження, артилерії та безпілотників. Залежно від обсягу витрат, до жовтня у Києва можуть закінчитися крилаті ракети Storm Shadow. Їй потрібна додаткова зброя великої дальності, така як армійські тактичні ракетні системи та німецькі крилаті ракети Taurus, щоб продовжити атаки у наступні шість тижнів.
Що ще важливіше, Україна повинна зберегти свою артилерійську перевагу на лінії фронту, яка є результатом її системи розвідки дронів. Якщо Україна не зможе зберегти свою нинішню перевагу і знищувати кілька батарей російської артилерії щотижня, її піхота буде оголена під час жорстоких операцій невеликих підрозділів, необхідних для очищення оборонних позицій.
Частково проблемою є боєприпаси, але більш критичними проблемами є артилерія та безпілотники. Передані Заходом деталі витрачаються. Сучасні стволи згоряють після 1500-3000 пострілів, навіть якщо корекція вогню, яка ведеться дроном, подовжує термін служби ствола за рахунок підвищення точності. Зусилля НАТО щодо розширення ремонтних потужностей у Польщі почалися минулого року. Вони допоможуть, але їх потрібно подвоїти новими, можливо, в Румунії та Словаччині.
Підтримка України залишається стратегічно обґрунтованою та практичною. Винищувачі F-16 і різне озброєння великої дальності – в перспективі наступного року. Американські та європейські виробники боєприпасів нарешті компенсують дефіцит снарядів, який є в українських військових із травня 2022 року.
Але українська перемога – це не довгострокова підтримка, а короткострокові передачі. Україну потрібно підтримувати наступні шість тижнів, щоб отримати реальний шанс на прорив, який змінить траєкторію війни.
ЗСУ розвивають успішний прорив лінії оборони росіян у двох напрямках.
ЗСУ прорвали першу лінію оборони росіян на півдні України і розширюють фронт прориву у дві сторони. Також українські військові знищують частини ворога, які прикривали відступ військ рф за другу лінію оборони.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.