Слідчі підозрюють командування харківської тероборони у привласненні грошей солдатів (Документ)

Командування 127-ї окремої бригади тероборони Харкова підозрюють у шахрайській схемі з так званими “мертвими душами”. Про це “Військовий кур’єр” дізнався із Єдиного державного реєстру судових рішень.

За матеріалами слідства ДБР, командування брало на службу військових, яким нараховували грошове забезпечення, проте на службу вони не з’являлися. За це військовослужбовці повертали командирам отримані кошти готівкою. Як встановили слідчі, йдеться приблизно про 30 військовослужбовців, які таким чином були оформлені у 228-му батальйоні 127-ї бригади ТрО. Як йдеться в судовій ухвалі, будучи відсутніми на службі, бійці, натомість, щомісячно перераховували від 30 тис. до 90 тис. гривень на банківські картки командира 228-го батальйону, його дружини, а також одного з військових.

Викладені факти підтвердили самі бійці 228-го батальйону записавши у квітні цього року відповідне відео. На ньому військові висловлюють недовіру своєму командуванню і розповідають, що у одній з рот за штатом більше 100 людей, втім, як по факту не більше 30-ти.

“В батальйоні біля 100 “мертвих душ”. Також є елементи вимагання. Протягом року такі випадки були неодноразово. Злочин здійснюється усім командуванням, і не до окремих військових, а до усього особового складу 228 батальйону”, – говорить один із військовослужбовців.

“Військовий кур’єр” звернувся за коментарем до командира 228-го батальйону 127-ї ОБ ТрО підполковника Костянтина Жидкова. Він відповів, що про кримінальне провадження ДБР йому, начебто, нічого не відомо. А після опублікованого відео, за словами Жидкова, у батальйоні було багато перевірок, аудитів та перерахунків. Проте вони, за його словами, не виявили порушень.

Наразі, згідно матеріалів судового реєстру, розслідування у цій справі триває. Зокрема, слідчі ДБР отримали доступ до банківських карток “фіктивних” військовослужбовців аби простежити кому і коли вони перераховували своє грошове забезпечення.

Нагадаємо, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області на 2 роки відправив у дисциплінарний батальйон заступника командира однієї з військових частин. Його засудили за те, що він вимагав гроші з вдови загиблого бійця Національної гвардії.

У березні минулого року він пообіцяв вирішити питання по виплаті 15 млн грн, які, за законом, мала отримати дружина загиблого військового. При цьому, офіцер поставив умову – жінка мала віддати йому 150 тис. грн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.