Сім країн ЄС спільно замовили боєприпаси для України – Reuters

Щоб допомогти Україні поповнити запаси найнеобхідніших боєприпасів, сім країн спільно замовили снаряди калібру 155 мм. Замовлення відбулося за спеціальною програмою закупівель Євросоюзу.

Схему надання боєприпасів Україні Євросоюзом було розроблено ще у березні, в рамках плану допомоги на суму близько 2 мільярди євро. Мета – постачання в Україну 1 мільйона артилерійських снарядів і ракет протягом року. Наразі замовили ті снаряди, що “розходяться” найшвидше.

“Замовлення, розміщені згідно з контрактами, узгодженими Європейським оборонним агентством (EDA), стосуються артилерійських снарядів калібру 155 мм, одного з найважливіших боєприпасів у інтенсивній війні на виснаження між українськими військами та силами вторгнення Росії” – зазначає Reuters.

Сім європейських країн замовили для України артилерійські снаряди, які потрібно доставити терміново.

“Сім країн ЄС замовили боєприпаси за пришвидшеною схемою закупівель Європейського Союзу, щоб терміново доставити Україні артилерійські снаряди та поповнити виснажені західні запаси”, – повідомляє видання.

Водночас Європейське оборонне агентство не повідомляє, які саме сім країн замовили боєприпаси для України. EDA також не розголошує вартість та кількість замовлень. Але в агентстві зауважили, що контракти укладалися не лише на снаряди, а й на їх компоненти.

Ймовірно, до замовлення увійдуть боєприпаси для французьких CAESAR, німецьких PzH2000, польських Krab та словацьких Zuzana C/2000.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв про те, що у Північноатлантичному альянсі збільшують виробництво боєприпасів. Вони будуть призначені як для країн-членів Альянсу, так і для України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.