Сі Цзіньпін застеріг Путіна від ядерного удару по Україні – Financial Times

Лідер Китаю Сі Цзіньпін особисто попередив кремлівського диктатора Владіміра Путіна щодо неприпустимості використання ядерної зброї в Україні.

Він зробив це під час державного візиту до Москви у березні цього року, стверджують джерела видання Financial Times серед західних та китайських офіційних осіб.

“Китайці ставлять собі в заслугу те, що надіслали сигнал на всіх рівнях”, – зазначив високопоставлений представник адміністрації США у коментарі журналістам видання.

При цьому, за словами представника західної спецслужби, Путін залишився розчарований візитом Сі Цзіньпіна, оскільки він не приніс жодних вигод для росії. Китайський лідер відмовився підписувати договір про будівництво газопроводу «Сила Сибіру-2», зосередившись на неприпустимості застосування ядерної зброї у спільному комюніке.

Якщо росія таки застосує ядерну зброю під час війни в Україні, «це все обернеться мінусом для Китаю», пояснив журналістам один з чиновників адміністрації Байдена.

Також, після поїздки Сі до Москви, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що вона «знижує ризик ядерної війни, і вони дали це зрозуміти дуже, дуже ясно».

У свою чергу, Путін у жовтні минулого року запевняв, що тактичний ядерний удар по Україні не має жодного політичного чи військового сенсу. За словами джерел, близьких до Кремля, російський диктатор сам дійшов такого висновку після симуляції застосування ядерної зброї, яка могла показати, що захоплені території України в цьому випадку перетворяться на опромінену пустку, але це ніяк не допоможе російським військам просунутися вперед.

Тим часом, офіційний Київ попереджає, що росія натомість може спровокувати аварію на Запорізькій АЕС — найбільшій станції в Європі, яку російська армія захопила в березні 2022 року.

Після початку контрнаступу України, Путін заявив про перекидання до Білорусі тактичної ядерної зброї, але обмовився, що в її застосуванні наразі немає необхідності.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.