Швейцарські безпілотні машини для розмінування GCS-200 вже в Україні (Відео)

Україна отримала безпілотні спецмашини для розмінування GCS-200 від швейцарської компанії Global Clearance Solutions (GCS).

Відео з комплексом розмінування в Україні оприлюднили бійці ЗСУ.

Про передачу Києву двох таких спецмашин навесні заявив канадський уряд. Так, у травні фахівці ДСНС ще проходили навчання, після якого мали відправитись до Запорізької та Донецької областей.

Такі комплекси розмінування використовуються у 40 країнах світу, зокрема в Афганістані, Бахрейні, Грузії, Лівані, Сербії, Таїланді, ОАЕ, Великій Британії та США.

За допомогою комплексу розмінування GCS-200 можна не тільки здійснювати очищення території від вибухонебезпечних предметів, а й проводити легкі земляні роботи, транспортувати вантажі, розкопувати ґрунт та викорчовувати дерева.

Під час розмінування міни підриваються або знищуються переднім інструментом, у такий спосіб відводячи вибух від уразливих частин системи.

Основна версія GCS-200 має V-подібне дно для розсіювання мінних вибухів, а також балістичний захист зі сталі Hardox, товщина якого становить 20 мм зі сторони переднього захисту, 10 мм на шасі та 6-8 мм на корпусі

Ці комплекси важливі для України як в умовах контрнаступу, так і після перемоги. На окупованих територіях росіяни створюють мінні поля, часто без жодних карт або попереджувальних знаків.

Крім того, вони обстрілюють територію України мінами та касетними боєприпасами. Згідно з даними ДСНС, близько 30% території України — заміновано.

Основні “вибухонебезпечні” регіони – Донецька, Миколаївська, Харківська та Херсонська області. На повне очищення України від російських боєприпасів підуть десятки років.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.