Швейцарська армія заборонила всі програми для обміну миттєвими повідомленнями, включаючи Signal, Telegram і WhatsApp, рекомендуючи використовувати додаток Threema.

Threema — це програма обміну миттєвими повідомленнями, розроблена для використання якомога менше даних користувачів. Весь зв’язок наскрізь зашифровано, а програма з відкритим вихідним кодом. Threema не вимагає від користувачів вказувати номер телефону або адресу електронної пошти під час реєстрації, це означає, що неможливо пов’язати особистість користувача за допомогою цих даних.

Додаток комерційний, компанія стверджує, що щорічний платіж покриває розробку додатків Threema та обслуговування інфраструктури сервера.

Швейцарська армія оплачуватиме річну передплату для свого особового складу.

«В армії це тепер називається: Threema для всіх – Threema pour tous – Threema per tutti. З огляду на це, наприкінці грудня армійський штаб надіслав електронного листа, щоб доручити всім командирам і начальникам штабів відтепер використовувати програму месенджера Threema для ділового спілкування з приватними смартфонами». Про це повідомляє швейцарський Tagesanzeiger. «У листі, який є у цій газеті, сказано: «Всі інші послуги більше не дозволені. «У майбутньому армія заборонить своїм родичам обмінюватися інформацією один з одним через інші додатки, сигнал, а також поширювати офіційні інструкції через ці канали».

Нещодавно ЗМІ поділилися навчальним документом ФБР, який розкриває можливості спостереження правоохоронних органів США, де детально описується, які дані можна отримати із зашифрованих програм обміну повідомленнями.

У документі аналізується законний доступ до кількох зашифрованих програм обміну повідомленнями, включаючи iMessage, Line, Signal, Telegram, Threema, Viber, WhatsApp, WeChat або Wickr. Вищезазначений документ, датований 7 січня 2021 року, був отриманий через запит FOIA, поданий некомерційною організацією США Property of the People.Інформація, подана в навчальних документах, дає сучасну картину можливостей правоохоронних органів у доступі до вмісту популярних програм обміну повідомленнями.

Федеральні органи не можуть отримати доступ до вмісту повідомлень для Signal, Telegram, Threema, Viber, WeChat і Wickr, у той час, як вони можуть отримати обмежений доступ до вмісту зашифрованих повідомлень із iMessage, Line і WhatsApp. У будь-якому випадку, залежно від окремих зашифрованих додатків для обміну повідомленнями, правоохоронні органи можуть витягти різні метадані, які можуть дозволити демаскувати кінцевих користувачів.

Швейцарські чиновники також зазначили, що Threema не підпадає під дію Закону США про хмари , який поширюється на всіх постачальників послуг електронного зв’язку або віддалених обчислень, які працюють у США.

«У березні 2018 року Сполучені Штати прийняли Закон про роз’яснення законного використання даних за кордоном (CLOUD), щоб пришвидшити доступ до електронної інформації, що зберігається у світових постачальників, що має вирішальне значення для розслідувань нашими іноземними партнерами серйозних злочинів, починаючи від тероризму та насильницьких. злочин до сексуальної експлуатації дітей та кіберзлочинність». стверджує Закон США про хмарні сервіси. «Закон CLOUD розроблено, щоб дозволити нашим іноземним партнерам, які мають надійний захист приватності та громадянських свобод, укладати двосторонні угоди зі Сполученими Штатами, щоб отримати прямий доступ до цих електронних доказів, де б вони не знаходилися, щоб боротися з серйозними злочинність і тероризм».

Будучи самим користувачем Threema, Штайгер додав, що швейцарська армія рухається в правильному напрямку, але не йде до кінця.

Дивним є те, що швейцарська армія просить військовослужбовців використовувати Threema як приватних користувачів замість використання бізнес-версії, відомої як Threema Work.