Шведські військові стримуватимуть загрози рф у Латвії

Шведські військові вирушать до Латвії для стримування потенційної російської агресії. Стокгольм готовий надати наземні бойові підрозділи для захисту країн Балтії. Про це заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, повідомляє Голос Америки.

Переміщення деяких шведських підрозділів до Латвії планують на наступний рік. Прем’єр Швеції зазначив, що не має наміру витрачати час на очікування ратифікації членства його країни в НАТО. Він попередив, що росія своїми погрозами, фейками та кібератаками намагається дестабілізувати всю Європу.

Він також зазначив, що підтримка України з боку Швеції, Євросоюзу та Сполучених Штатів має тривати.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон

“Продовження американської підтримки передбачає сильну підтримку Європи. Критика недостатньої залученості Америки звучить хибно, якщо ми самі не відстоюємо свій власний континент”, – зазначив прем’єр-міністр Швеції.

Швеція має унікальний військовий потенціал – у повітрі та під водою, з розвідувальними можливостями та загартованими солдатами. Шведські військові з наземних бойових підрозділів візьмуть участь у захисті країн Балтії.

За словами Крістерссона, Україна довела, що найважливішим ресурсом країни у війні є спільна воля до захисту. Тому 19 січня Швеція знову запроваджує цивільний обов’язок. Це залучить відповідним чином підготовлених громадян до екстрених служб, зміцнюючи їхні можливості реагувати на надзвичайний стан або атаку.

Нагадаємо, військове командування Швеції закликало країну готуватися до війни. Відповідні заяви зробили головнокомандувач Збройних сил Мікаель Бюден та міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.