Швеція підтвердила надання Україні восьми САУ Archer

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон підтвердив передачу Україні самохідних артилерійських установок Archer.

Вісім одиниць було доставлено в Україну згідно з рішенням шведського уряду в січні.

“САУ буде дуже корисна українцям, тому що має хорошу мобільність і точність. Щоб розгорнутися, постріляти та від’їхати з локації, потрібно лише кілька хвилин”, – додав міністр.

Archer помітили вчора у фрагменті з відеопривітання до Дня ракетних військ та артилерії командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського. САУ знаходиться у користуванні 45-ї окремої артилерійської бригади. Це були перші опубліковані кадри, які підтвердили присутність Archer в Україні.

Ця 155-мм самохідна гаубиця призначена для знищення живої сили, артилерійських батарей, дзотів, а також для забезпечення проходів в мінних полях та польових загородженнях.

САУ була розроблена у 2005 році. 2008-го шведський уряд підписав контракт на постачання 24 систем. Вони почали надходити до військ у вересні 2013 року.

Archer зроблена на базі модернізованої вантажівки Volvo A30D 6×6. Має повністю броньований двигун та кабіну на чотири члени екіпажу. Шасі може витримувати підрив до 6 кг вибухівки. Може їхати навіть з усіма пробитими колесами.

Завдяки повністю автоматизованій системі керування вогнем, для роботи САУ може бути достатньо два військовослужбовці.

Додатково САУ озброєна дистанційно керованою системою LEMUR з 12,7-мм кулеметом та системою димових гранат.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.