Серед нещодавно обміняних росіян – засуджений на 12 років льотчик, який бомбив Харків (Фото)

«Військовий кур’єр» вже повідомляв, що з російського полону повернули 42 українських захисника та трьох захисниць. Стали відомі подробиці цього обміну: українська сторона видала росіянам трьох їхніх військових льотчиків, які бомбили Україну на початку минулого року, під час масштабного вторгнення. Це росіяни: Максим Кріштоп, Сергій Косик та Сергій Малов.

Максим Кріштоп – російський підполковник та заступник командира 47 бомбардувального авіаційного полку військово-космічних сил російської федерації. Минулого року, з початком масштабного російського вторгнення з 24-го лютого по 6-те березня, він у якості командира екіпажу винищувача-бомбардувальника Су-34 зробив серію бойових вильотів. Під час них, Кріштоп разом зі штурманом скинули 20 важких авіабомб ФАБ-500 на низку цивільних об’єктів у Харкові та Ізюмі.

“Військовий Кур’єр” раніше публікував відео збиття літака Су-34, яким керував Криштоп 6-го березня 2022 року на околицях Харкова:

– Другим російським льотчиком, якого обміняли, виявився заступник командира авіаційного полку, підполковник Косик Сергій Сергійович. Він керував важким винищувачем Су-30СМ, яким бомбив Харків та Балаклію на початку масштабного вторгнення.

– Третій окупант, якого обміняли – командир авіаційної ланки, Малов Сергій Володимирович. Він здійснив близько 20 вильотів у напрямку Сумської області, а також в напрямку Куп’янська та Ізюма, що на Харківщині. Сам Малов до останнього не визнавав свою причетність до воєнних злочинів, які скоїв в Україні.