Російського льотчика Кріштопа, який бомбив Харків, засудили на 12 років

Максим Кріштоп – підполковник та заступник командира 47 бомбардувального авіаційного полку військово-космічних сил російської федерації. Минулого року, з початком масштабного російського вторгнення з 24-го лютого по 6-те березня, він в якості командира екіпажу винищувача-бомбардувальника Су-34 зробив серію бойових вильотів. Під час них, Кріштоп разом зі штурманом скинули 20 важких авіабомб ФАБ-500 на низку цивільних об’єктів у Харкові та Ізюмі.

6-го березня 2022 року його літак був підбитий під Харковом, Кріштоп зміг катапультуватися і був затриманий бійцями Національної Гвардії України. За кілька днів, виступаючи на прес-конференції у Києві, підполковник Кріштоп визнав, що коїв воєнний злочин, скидаючи бомби на об’єкти цивільної інфраструктури і мирних громадян.

Сьогодні суд визнав його винним винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 Кримінального Кодексу України). Йому призначено покарання – 12 років позбавлення волі. Також суд постановив, що підполковник Кріштоп має виплатити потерпілим матеріальну шкоду у розмірі 1,1 мільйонів гривень.

А ось відео збиття російського літака Су-34, яким керував Криштоп 6 березня 2022 року на околицях Харкова: