Сербія придбала у Кіпру вертольоти Мі-35 (Фото)

Сербія придбала у Кіпру одинадцять вертольотів Мі-35П російського виробництва. Вчора їх презентували на військово-повітряній базі Батайніца під Белградом.

Перевезення здійснювалося трьома рейсами літака Ан-124-100 авіакомпанії “Авіалінії Антонова”.

Про купівлю гелікоптерів Кіпр та Сербія домовилися в 2021 році. Продані кіпрські Мі-35П у незадовільному стані і потребують капітального ремонту, написало агенство Reuters.

Вартість техніки не розголошувалась. Відомо тільки, що частково Белград розрахувався зброєю сербського виробництва.

“Ми покрили більше половини вартості вертольотів нашою зброєю, в основному – артилерією”, – сказав Вучич журналістам.

Вучич також оголосив про продаж 48 самохідних гаубиць сербського виробництва на загальну суму 311 млн євро до неназваної країни.

Сербія має одну з найбільших армій на Західних Балканах. Вона переважно базується на радянських розробках. Останнім часом сербські військові почали закуповувати та освоювати західні і китайські системи озброєння і літаки.

Мі-35

Назва Мі-35 було вперше введено для позначення експортної модифікації радянського гелікоптера Мі-24В, прийнятого на озброєння 1976 року.

Мі-35П робили з трилопатевим рульовим гвинтом, шасі, що прибирається, “довгим” крилом. Озброювали нерухомою установкою з 30-мм двоствольною гарматою ГШ-30К.

Вертоліт призначений для знищення бронетанкової техніки, вогневої підтримки підрозділів сухопутних військ, десанту та евакуації поранених. Він також може перевозити вантажі у кабіні та на зовнішній підвісці.

Нагадаємо, нещодавно Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг здійснив візит до Сербії. Після переговорів генсека з керівництвом країни, сербський президент Олександр Вучич виступив із заявою про можливість проведення спільних військових навчань з НАТО.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що наприкінці вересня Сербія розгорнула свої збройні сили на кордоні з Косово. Маневр став одним із найбільших для сербських військових з моменту закінчення війни в Косово 1999 року.

У США назвали такі дії “безпрецедентним інсценуванням передової сербської артилерії, танків і мотопіхотних підрозділів”. Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав президента Сербії Александра Вучича припинити ескалацію.

За розвитком подій у Сербії спостерігали оглядачі видання Foreign Affairs. Своїми думками з цього приводу вони поділилися у статті “Другий фронт росії в Європі”. “Військовий кур’єр” опублікував переклад матеріалу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.