Beograd, 21. novembra 2023.- Predsednik Srbije Aleksandar Vuèiæ sastao se danas u Beogradu sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom. Sastanak je poèeo oko 9.30 u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika, a posle sastanka biæe održana i zajednièka konferencija za medije. FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIÆ/ bg

Президент Сербії підтримав відновлення навчань із НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг здійснив візит до Сербії. Після переговорів генсека з керівництвом країни, сербський президент Олександр Вучич виступив із заявою про можливість проведення спільних військових навчань з НАТО.

Про це повідомило видання РТС.

“Як головнокомандувач я надішлю запит уряду Сербії розглянути рішення про відновлення спільних навчань з НАТО, які ми проводили раніше”, – сказав Вучич.

Він наголосив на важливості співпраці з НАТО та KFOR (міжнародні сили під керівництвом НАТО, які відповідають за забезпечення стабільності в Косово) для забезпечення безпеки сербів.

Столтенберг підтвердив, що обговорював відновлення навчань з Вучичем.

“Факт проведення спільних навчань не підриватиме нейтралітет Сербії”, – підкреслив Столтенберг.

Дату можливих навчань не повідомили.

Нагадаємо, наприкінці вересня Сербія розгорнула свої збройні сили на кордоні з Косово. Маневр став одним із найбільших для сербських військових з моменту закінчення війни в Косово 1999 року.

У США назвали такі дії “безпрецедентним інсценуванням передової сербської артилерії, танків і мотопіхотних підрозділів”. Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав президента Сербії Александра Вучича припинити ескалацію.

За розвитком подій у Сербії спостерігали оглядачі видання Foreign Affairs. Своїми думками з цього приводу вони поділилися у статті “Другий фронт росії в Європі”. “Військовий кур’єр” опублікував переклад матеріалу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.