Сербія проведе спільні військові навчання з країнами НАТО

Влітку цього року Сербія проведе спільні військові навчання «Платиновий вовк», разом із з США та ще десятьма країнами НАТО. Про це заявив міністр оброни Сербії Мілош Вучевіч.

Міністр оброни Сербії Мілош Вучевіч

«У червні на півдні Сербії будуть навчання армії США, Сербії та ще 10 країн-партнерів. Це найбільші військові навчання на території Сербії. Це публічне рішення нашого уряду, який два тижні тому схвалив ці маневри», – сказав Вучевіч в ефірі телеканалу B92.

Навчання «Платиновий вовк» проводилися і раніше. Вони проходять на військовій базі «Південь» поряд із містом Буяноваць щорічно із 2014 року. У 2021 році в них взяли участь військовослужбовці США, Великобританії, Франції, Угорщини, Румунії, Болгарії, Словенії, Греції та Боснії та Герцеговини. Втім, минулого року, Сербія не стала їх проводити і зайняла вичікувальну позицію щодо російського вторгнення в Україну.

Нагадаємо, офіційно Сербія дотримується військового нейтралітету, але бере участь у програмі НАТО «Партнерство заради миру». Белград особливо активізував співпрацю з НАТО після минулорічних заяв російського посла про те, що Москва зацікавлена у створенні військової бази в республіці. З літа минулого року сербські військові розширюють взаємодію зі США на військовій базі «Південь».

При цьому, попри проатлантичну позицію уряду Сербії, президент цієї республіки Олександр Вучіч демонструє проросійські погляди. Нещодавно він заявив, що Белград «не соромитиметься зв’язків з Росією», так само як відносин з Китаєм, США та ЄС.