Санкційний список США поповнили півсотні компаній, які намагалися продавати мікросхеми до РФ

42 Китайські компанії, та фірми ще кількох країн постачали до росії інтегральні мікросхеми американського виробництва. Міністерство торгівлі США в додало ці підприємства державного реєстру експортного контролю. Про це повідомляє Reuters.

Окрім понад 40 китайських компаній, до реєстру експортного контролю США включили ще сім суб’єктів господарювання з Фінляндії, Німеччини, Індії, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів і Великої Британії.

“Сьогоднішнє включення компаній до реєстру експортного контролю дає чіткий меседж: якщо ви постачаєте російському оборонному сектору технології американського походження, ми дізнаємося про це та вживемо заходів”, – заявив помічник глави мінторгу США з питань експорту Метью Аксельрод.

Ці фірми постачали до росії мікросхеми, виготовлені в Сполучених Штатах Америки. Російська армія використовує їх для систем наведення в ракетах і БпЛА. Цю зброю використовують для ударів по цивільних об’єктах в Україні.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що В “Шахедах”, які атакували Україну, виявили 52 компоненти від західних компаній.

До такого реєстру включають компанії, які США вважають загрозою національній безпеці або зовнішній політиці держави. У такому разі постачальникам необхідно надати ліцензії, перш ніж доставляти товари фірмам із цього переліку. Отримати такі дозволи доволі важко.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.