Індія створює ЗРК, що стане альтернативою російського С-400 “Тріумф” – Janes

Індія розпочала власну програму розробки зенітно-ракетних систем великої дальності. Система стане альтернативою російському С-400 “Тріумф”. Країна прагне зміцнити свої можливості протиповітряної оборони. Про це повідомив офіційний представник Індійської державної організації оборонних досліджень і розробок, передає Janes.

У виданні зазначають що Project Kusha (Національна програма створення ЗРК) знаходиться “на початковій стадії розробки”.

“Система ЗРК зможе виявляти та уражати повітряні цілі, такі як “невидимі винищувачі”, літаки, балістичні та крилаті ракети, високоточні боєприпаси та БпЛА на відстані майже 350 км”, – йдеться в повідомленні.

Вартість національної програми складає понад 2,5 мільярда доларів США. Вона спрямована на створення трирівневої системи протиповітряної оборони з ракетами-перехоплювачами, здатними уражати ціні на відстані 150, 250 і 350 км. Термін цього проєкту – 5 років. Індія прагне розгорнути систему до 2028-2029 років.

В Міноборони Індії очікують, що вітчизняний ЗРК буде подібними до російських самохідних систем ЗРК С-400 “Тріумф”. 

Раніше країна збиралася закупити комплекси в росії. Протягом 2021-2023 років Індія отримала 3 полкові комплекти зенітних ракетних систем С-400 “Тріумф”. Всього контракт було укладено за 5 комплектів. Але цьогоріч, через загрозу санкцій Індія відмовилася платити рф в американській валюті.

Ймовірно, саме російська техніка і стане основою для індійських розробок.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що від росії почала відвертатися Індія. Це одна з ключових країн, на яку Кремль робив ставку у протистоянні із Заходом після початку війни проти України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.