Румунія замінює радянські танки на американські Abrams

Румунія купує у США танки Abrams, якими хоче замінити машини радянського виробництва. Держдепартамент США схвалив відповідний запит Пентагону. Сума угоди становить $2,53 млрд.

Решта деталей договору поки що обговорюються, повідомило агенство Reuters.

Запит міноборони на закупівлю в США 54 поставлених на зберігання танків M1A2 Abrams SEPv3 парламент Румунії схвалив у травні 2023 року. До них також мали купити запчастини та обслуговування. Тоді сума операції оцінювалася приблизно в 1 млрд євро.

M1A2 System Enhancement Package – “пакет покращення системи” – програми модернізації танків M1A1 Abrams та M1A2, які передбачають посилений броньовий захист, цифровізацію управління, більш сучасну оптику й електроніку та ряд інших покращень.

Програма SEPv3 була прийнята на озброєння армії США в 2018 році та отримала індекс M1A2C. Модифікації включають новий комплекс зв’язку JTRS (Joint Tactical Radio System) та інші можливості для інтеграції в об’єднане поле бою. У танках з такою програмою покращили замінність модулів для більш зручного технічного обслуговування. Також додано допоміжну силову установку, за випускною системою якої можна відрізнити цю модифікацію від попередніх.

Змін зазнали система керування вогнем, оптика та електроніка. На башті розташований бойовий модуль з 12,7-мм кулеметом та цілодобовою системою спостереження та прицілювання.

Танки отримують покращений захист екіпажу від СВУ завдяки змінах у посадці екіпажу, посиленню дна корпусу та дещо іншому розташуванню внутрішніх систем. Посилено і броньовий захист.

У серпні 2023 року стало відомо, що майбутні SEPv3 отримають комплекс активного захисту Trophy, динамічний захист ARAT 2, а також систему керування озброєнням для стрільби снарядами з підривом у повітрі для ураження повітряних цілей.

Нагадаємо, уряд Румунії планує придбати винищувачі F-35 на тлі загроз, які виникли через вторгнення росії в Україну. Сьогодні вища рада оборони Румунії схвалила план придбання літаків F-35, не надавши жодних інших подробиць щодо кількості чи кінцевого терміну їхнього придбання.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.