Росіяни змогли доставити підбитий “Оленегорский горняк” у сухий док (Фото)

Підбитий українським дроном-камікадзе десантний корабель “Олєнєгорський горняк” змогли загнати у необхідний для ремонту сухий док. 

Про це свідчать супутникові знімки російської бази ВМФ у Новоросійську, які оприлюднив OSINT-дослідник MT Anderson на своїй сторінці у соцмережі Х, відомій раніше як Twitter.

Очевидно, корабель прибув на буксирі до сухого доку, аби спеціалісти могли зайнятися оцінкою пошкоджень корабля та вивчають можливості та доцільність його ремонту.

На фото чітко видно, що росіяни осушили плавучий док, аби загнати туди на ремонт великий десантний корабель “Олєнєгорський горняк”. Ймовірно, для цього використали плавучі доки ПД-190 вантажністю 60 тисяч тонн, якими обладнаний “Новороссийский судоремонтный завод”.

Водночас невідомо, чи зможуть росіяни відремонтувати судно, оскільки кораблі проєкту 775 будувались у Польщі за часів Варшавського договору,  тож росія навряд зможе  отримати запасні запчастини. 

Проте залишається можливість ремонту ураженого судна шляхом розбирання на запчастини інших кораблів цього ж проєкту. Або ж навпаки вцілілі частини цього корабля можуть використати для відновлення інших кораблів флоту.

У складі Чорноморського флоту наразі є чотири великі десантні кораблі проєкту 775: “Цезарь Куников” (бортовий номер 158), “Новочеркасск” (142), “Ямал” (156) та “Азов” (151).

Наразі “Новочеркасск” стоїть на ремонті у Севастополі після отриманих пошкоджень внаслідок українського ракетного удару по порту Бердянську. “Цезарь Куников”, також раніше пошкоджений у Бердянську, 14 травня вийшов із заводу після ремонту та фарбування.

Великий десантний корабель “Оленегорский горняк” належить до складу Північного флоту РФ і у Чорне море його перекинули напередодні повномасштабного вторгнення. Іронічно, але у Новоросійськ його разом з іншими кораблями перекинули з Севастополя, щоб убезпечити їх від атак безпілотниками.

ВДК “Олєнєгорський горняк” буксирують до порту після нічної атаки дронів на Новоросійськ

Нагадаємо, що минулого тижня дрони-камікадзе атакували Новоросійськ, це підтвердили російські пропагандисти. Згодом у  мережі з’явилось відео, як в районі Новоросійська буксирують російський великий десантний корабель, який був пошкоджений під час нічної атаки дронів.

Тоді ж таки українські ЗМІ оприлюднили відео з надводного дрона-камікадзе, який атакував російський великий десантний корабель “Олєнєгорський горняк”.

Цікаво, що за повідомлення російських ЗМІ атаку дронів відбивав також  протидиверсійний катер П-349 “Суворовец”, про який досі нічого невідомо.  Проте якщо враховувати, що дронам-камікадзе вдалося підбити цілий ВДК, то не виключено, що “Суворовец” взагалі міг піти на дно.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.