Росіяни жаліються, що ЗСУ знищує їх американськими ракетами Hellfire (Фото)

У телеграм-каналах так званих російських «воєнкорів» – істерика та депресія. На одній з ділянок фронту, після знищення своєї вогневої позиції, окупанти знайшли залишки американської ракети Hellfire.

Як пишуть російські воєнкори, використання ЗСУ ракет Hellfire серйозно підриває моральний дух російських командирів, які знають технічні характеристики та бойові можливості цієї ракети. Це значить, що українські воїни можуть ефективно знищувати російські командні пункти, ВОПи та важку бронетехніку з безпечної для себе відстані. При чому, точно вражаючи ціль з одного пуску ракети.

Нагадаємо, ще у вересні минулого року, Норвегія заявила, що передає Україні 160 своїх ракет Hellfire. І тепер, з’являється все більше доказів, що українські військові використовують цю потужну зброю проти окупантів.

Ракетний комплекс Hellfire розроблений і виготовляється у США. Початково, він був створений для використання в режимі «повітря-земля» бойовою авіацією, переважно з гелікоптерів AH-64 Apache. Надалі, була розроблена модифікація ракети, яку можна запускати з військового автомобіля HMMWV або з переносної наземної платформи, яку може нести розрахунок з трьох піхотинців. Останній піхотний варіант у кількості кількох сотень штук був раніше закуплений для спецназу Норвегії. Саме частину цих ракет і передало норвезьке Міністерство оборони Україні.

Назва ракети Hellfire недаремно перекладається як «пекельне полум’я», оскільки вона може повністю знищувати добре захищені цілі (бункери, опорні пункти) на відстані до 8 кілометрів. Також, при потраплянні у танк чи САУ, Hellfire не залишає жодних шансів на виживання для техніки та екіпажу. При чому, за рахунок системи лазерного наведення Hellfire вирізняється надзвичайною точністю, а блок управління ракети не вразливий для сучасних комплексів РЕБ.

На відміну від американського протитанкового комплексу Javelin, ракета Hellfire має вдвічі більшу масу (46 кілограм проти 22 кілограма) та вдвічі більшу дальність ураження цілі (у Javelin близько 4 км).