Росіяни тягнуть до України радянські “Гради” із саморобним захистом від дронів (Відео)

Росіяни везуть в Україну радянські реактивні системи залпового вогню БМ 21 “Град”, які оснащені саморобними “мангалами” – захисними решітками проти дронів.

Колону таких “модифікованих” РСЗВ у Волгоградській області рф зафіксував Telegram-канал “Атеш”.

На відео видно шістнадцять “Градів”, кожен з яких обладнаний захисними решітками, які за формою схожі на трапецію. Крім того, плоскими решітками обладнані дах кабіни та капот “Градів”.

Очевидно, таким чином чином росіяни хочуть захистити свою артилерію від атак FPV дронів або коптерів з можливістю скидання боєприпасів. Проте такі “мангали” не захистять “Град” від артилерії та дронів-камікадзе з достатньо великою бойовою частиною, особливо з кумулятивною дією.

Хоча ці решітки не досконалі, вони зрештою можуть бути корисними. Наприклад, “мангал” на одному з підбитих російських Т-55, попри свій вигляд, виявився доволі міцним аби затримати “скид” на базі гранати від РПГ-7 

Це зрештою не стримало ЗСУ, які знерухомили машину влучним ударом у передню частину. До слова, оскільки росіяни активно переймають практику використання дронів на полі бою українські військові теж почали подекуди встановлювати захисні решітки на свою бронетехніку. 

Головна проблема російських “мангалів” була у висоті  розміщення. Оскільки вони надто низько до над баштою та повністю закривали баштові люки, то підбита бронетехніка часто перетворювалась на братські могили.

У ЗСУ цю проблему вирішили просто – антидронова решітка тепер закриває не люк, а всю башту танка. До того ж її висота навряд заважатиме евакуації екіпажу чи швидкому покиданню машини.

До слова радянські “Гради”, це не найстаріша техніка яку бачили в окупантів на фронті. Минулого місяця вони ешелонами везли в Україну старі радянські танки Т-54 та Т-55.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.