Росіяни тікають з Джанкоя?

За інформацією джерел «Військового Кур’єра України», російське командування вивело майже всі військові підрозділи з міста Джанкой. Це місто знаходиться на півночі анексованого Криму.

Виведення російських військ почалося напередодні і було повністю завершено позавчора. З чим пов’язане поспішне виведення російських підрозділів з Джанкоя – наразі невідомо. Втім, нагадаємо, що три тижні тому Пентагон оголосив про надання Україні нового пакету військової допомоги. Він, зокрема, включає Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB), також відомі як «літаючі бомби». GLSDB – це високоточний боєприпас для установок HIMARS, який дозволяє вражати цілі на відстані у 150 кілометрів і який неможливо перехопити засобами російської ППО. Примітно, що від звільненого українськими військами Берислава на Херсонщині до Джанкоя відстань 140 кілометрів. Тобто, російський окупаційний корпус на півночі Криму може перебувати в зоні ураження реактивних снарядів GLSDB.


російська лінія оборони на півночі анексованого Криму (супутникове фото)

Також, нагадаємо, що на початку цього року окупанти сконцентрували біля Джанкою близько 20 батальйонно-тактичних груп. Ці війська мали посилювати ворожий контингент в окупованій частині Херсонщини і стримувати можливий контрнаступ ЗСУ на Крим. Втім, ймовірно, російське командування вирішило не ризикувати цим угрупуванням і відвести його з півночі анексованого півострова.

Крім того, саме Джанкой був головним логістичним центром окупантів, через який здійснювалося перекидання російських військ, боєприпасів та техніки на Херсонщину. Але, після удару по Кримському мосту, Джанкой втратив своє значення ключового вузла постачання.