Росія зірвала оплачену Іраном поставку винищувачів Су-35

Через масштабні втрати у війні проти України, росія зриває всі домовленості щодо продажу зброї. Цього разу Москва провалила постачання Тегерану постачання винищувачів Су-35.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Bourse & Bazaar.

Зазначається, що декілька років тому іранський лідер Хассан Рухані замовив в росії 50 винищувачів, тоді Москва пообіцяла виконати замовлення до 2023 року. Проте, сьогодні в уряді Ірану не вірять, що росії вдасться вкластись у термін.

Командувач ВПС Ірану Хамід Венеді в інтерв’ю державним ЗМІ підтвердив, що Тегерану потрібні нові російські винищувачі. Водночас він визнав, що Іран не знає, коли зможе їх отримати.

Зазначається, що завдяки російським Су-35 Іран планує оновити свій парк ВПС, який здебільшого складається з американських літаків, які перебували на озброєнні ще до революції 1979 року.

Ба більше, аби прискорити постачання Су-35, торік Іран погодився передати Росії сотні безпілотників для ударів по містах України.

До слова, згідно з даними порталу Oryx, від початку вторгнення в Україну росіяни втратили понад три десятки так необхідних Ірану винищувачів, серед них: Су-34, Су-35 та Су-30.

Ймовірно, Іран може відмовитись від подальшої співпраці з рф, якщо Москва продовжить зривати контракт на постачання зброї. Зокрема, так вже зробила Індія, яка відмовилась від російських підводних човнів. Перед цим росіяни не змогли виконати контракт на постачання Індії зенітно-ракетних комплексів С-400.

Цікаво, що Росія зриває постачання озброєння навіть для своїх союзників в ОДКБ. Зокрема, у Вірменії скаржаться, що Москва зриває контракти на суму близько 2 млрд євро.