Росія заявила про провокації у небі Чорного моря

Кремль стверджує, що літак “Аерофлоту”, який прямував до російської столиці, ледь не зіткнувся з літаком-розвідником ВПС США над Чорним морем. За заявою російських чиновників, літак-розвідник США змусив цивільний літак, який вилетів з Ізраїлю, знизитися, щоб уникнути зіткнення в повітрі над Чорним морем.

У п’ятницю вранці розвідувальний літак НАТО CL600 нібито “швидко знизився на трасу для літака Аерофлоту з Тель-Авіва до Москви зі 142 людьми на борту”, йдеться у повідомленні Федерального агентства повітряного транспорту Росії. Повідомляється, що рейс «Аерофлоту» був змушений опуститися на 500 метрів, щоб триматися на відстані від літака-розвідника, який пілоти бачили з кабіни неозброєним оком. «Напрямок і висота комерційних рейсів були негайно змінені», щоб уникнути зіткнення», — повідомило агентство, додавши, що невідомий літак не відповідав на радіодзвінки з управління повітряним рухом.

Bombardier Challenger 600 series – є розповсюдженим літаком бізнес-класу, який використовують для чартерних рейсів, також такими моделями володіють бізнесмени, в тому числі російські. Таким чином незрозуміло як саме цивільний екіпаж російського літака зміг ідентифікувати що це саме “розвідник НАТО”. Окрім цього попри візуальний контакт знімків літака що нібито погрожував безпеці російського рейсу не було зроблено.

Хоча Федеральне агентство повітряного транспорту не повідомляє про належність “літака-шпигуна”, речниця російського міністерства закордонних справ Марія Захарова в неділю повідомила, що літак-розвідник належить Сполученим Штатам.

Інцидент стався на тлі зростання напруженості між Росією та західними країнами, які звинувачують Москву в нагромадженні військ на кордоні з Україною для підготовки до можливого вторгнення.