Повітряні сили США збуваються від застарілих літаків, щоб протистояти Китаю – генерал Чарльз К. Браун

Секретар Військово-повітряних сил США Френк Кендалл заявив, що необхідно терміново вивести з експлуатації застарілі аероплани, щоб вона могла зосередитися на розробці сучасних літаків для протидії китайським військовим, які швидко модернізуються.

Під час дискусії в суботу, на Форумі національної оборони імені Рейгана, Кендалл згадав MQ-9 Reapers, деякі C-130, старі повітряні танкери та A-10 Warthog як приклади старіючих літаків, які використовуються під час місій по боротьбі з терористами на Близькому Сході останні два десятиліття і будуть задіяні в можливому в конфлікті з Китаєм. «Якщо це не загрожує Китаю, чому ми це робимо?» — сказав Кендалл, описуючи свій настрій.

За словами Кендалла, Китай зосередив власні зусилля з модернізації на способах знищити цінні американські активи, «кількість яких досить низька». Тепер США повинні відповісти на це, сказав Кендалл. Але зростаючий вік флоту ВПС, який становить у середньому близько 30 років, є «якорем, що стримує ВПС».

Він скаржився на те, що служба вже давно намагається вивести з ладу «старе залізо», таке як A-10, але зустрічає опір законодавців, які не хочуть, щоб люди в їхніх штатах втрачали роботу. Погляд Кендалла підтримали і старші офіцери ВПС.

В інтерв’ю Defense News Saturday, начальник штабу ВПС генерал Чарльз К. Браун підкреслив важливість позбавлення від застарілих моделей, щоб залучити більше F-35 та інших новітніх літаків. «Це дійсно важке рішення щодо літаків, якіх ми збираємося позбутися, і як ми переходимо від нинішніх можливостей, які ми маємо, щоб перейти до можливостей майбутнього», – сказав Браун, коли його запитали про вибір, який доведеться зробити. Але він додав, що ВПС повинні будуть збалансувати ризики. Це означає, що командири можуть виконувати свої місії, зберігаючи при цьому достатньо ресурсів для модернізації «Повинна бути невелика взаємодія між ВПС і бойовими командуваннями», – сказав Браун. «Одна з речей, які я виявив, це те, що ВПС Сполучених Штатів дуже затребувані, і коли я спілкуюся з командирами, вони, як правило, просять більше ВПС».

Браун сказав, що йому довелося сказати цим командирам не воювати з ВПС через вихід на пенсію, а натомість підтримувати службу, коли вона намагається модернізуватися, навіть якщо така зміна означатиме жорсткі компроміси в короткостроковій перспективі.

Протягом 20 років ВПС переважно діяли в середовищі Близького Сходу, не турбуючись про супротивників із передовими зенітними системами. Це змінилося б у конфлікті з супротивником, таким як Китай, який має зброю, щоб позбавити США доступу до свого повітряного простору.

Браун сказав, що літаки — включаючи певні винищувачі, спостереження та розвідки, а також літаки командування та управління які можуть не підходити для більш суперечливого середовища, або ті, що є старшими або з більшими витратами на обслуговування, можуть бути серед тих, які розглядаються для “виходу на пенсію”. Браун відмовився назвати конкретні літаки, але в бюджетній пропозиції ВПС на 2022 рік, опублікованій на початку цього року, було запропоновано вивести з експлуатації десятки A-10, F-15C, D і F-16, KC-135 і KC-10, C-130, і RQ-4 Global Hawks.

Повітряні сили очікують остаточного схвалення Закону про дозвіл на національну оборону, щоб побачити, що Конгрес в кінцевому підсумку дозволить припинити службу, сказав Браун. Він сказав, що майбутнє літаків ISR ВПС має бути «живим, пов’язаним і стійким». Він навів іранське збиття варіанту Global Hawk у 2019 році як приклад того, як літакам потрібно буде вижити в суперечливому середовищі. Якщо Конгрес цього не дозволить, сказав Браун, це збільшить ризик, з яким ВПС стикається в конфлікті високого класу.

«У нас не буде можливостей для будь-якої майбутньої кризи та надзвичайних ситуацій», – сказав він. «Це мене турбує. Якщо ми не [змінимося], ми втратимо аспекти нашої національної безпеки, тому що тримаємося за минуле».

Незабаром після того, як він став начальником штабу, Браун опублікував документ під назвою «Прискорити зміни або втратити», у якому виклав власні погляди на те, як ВПС повинні пристосуватися до світу, в якому військове домінування США не гарантовано, а Китай і Росія підсилюються.

На запитання, чи дозволяє Конгрес ВПС прискорити зміни, Браун відповів: «в деяких випадках». Браун сказав, що, хоча щорічний законопроект про оборонну політику ще не ухвалений Конгресом, є ознаки, що він дозволить ВПС здійснити деякі кроки, які вони намагаються зробити.

Сенатор у відставці Джим Талент, штат Міссурі, заявив, що фінансування збройних сил недостатньо для стримування потенційних супротивників, і не варто чекати доки той це зробить. Як наслідок, за словами Talent, військовим доводиться вибирати, від яких загроз захищатися, тому що вони не змогли створити необхідний потенціал.

За матеріалами Defence News