Росія використовує ракети, які Україна віддала за газові борги (Фото)

Для атак по Україні рф використовує ракети, які Київ передав за газові борги у 1999 році.

Про це йдеться у дослідженні Радіо Свобода.

Журналісти виявили  у одному із архівів угоду між Кабміном України на чолі з Валерієм Пустовойтенком та урядом рф, який очолював путін. Документ підписали в Ялті.

Тоді сторони домовились, що Київ передає 575 крилатих ракет Х-55, вісім важких бомбардувальників Ту-160 і три Ту-95МС. Взамін росія компенсувала Україні борг за російський газ – на суму 275 млн грн.

При угоді виявили список номерів переданих ракет. Їх співставили з номерами Х-55, якими рф обстрілювала Україну після початку повномасштабного вторгнення.

У зазначеному списку знайшли щонайменше три підтверджені співпадіння. Ракети з номерами, які передали у 1999 році, українська ППО збила у січні, травні та квітні 2023 року в Києві та в області.

Нагадаємо, уламки збитої російської ракети Х-55 було виявлено на околицях Києва поблизу торговельно-розважального центру «Lavina Mall» на початку червні.

Тієї ночі сили ППО знищили 15 крилатих ракет, які були випущені російські бомбардувальники Ту-95мс з району Каспію. Більша частина ракет була спрямована окупантами по Києву та Київській області.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.