Росія вербує сербів на війну в Україну – ВВС

Росія активізувала вербування сербів на війну в Україну. Нещодавно група з 30 найманців із Сербії прилетіла до Підмосков’я, щоб укласти контракти та увійти до складу 106-ї дивізії ВДВ.

Сербські бойовики Деян Берич і Давор Савичич розповіли про вербування сербів у ефірі російських пропагандистських програм. Сам Савичич нібито очолив підрозділ “Вовк” при 106-й тульській дивізії ВДВ.

З’ясувалось, що спочатку серби, які вирішили служити в російській армії, підписують контракти із міністерством оборони рф і оформляються через військкомат у Красногірську під Москвою. Також подаються на громадянство рф. Потім відправляються на рязанський полігон. Після допідготовки – на луганський напрямок.

Джерела ВВС стверджують, що схему з набором іноземних добровольців і оформленням їх через військкомат підмосковного Красногорська губернатору Московської області Андрію Воробйову запропонував випускник академії ФСБ, заступник голови уряду Московської області Роман Каратаєв. Він прийшов на роботу в уряд Підмосков’я в 2014 році, а до того працював у структурах ФСБ.

До процесу вербування сербів підключили лідера групи “Нічні вовки” Олександра Залдостанова, який мав тісні зв’язки з ультраправими сербськими колами, сина колишнього президента Югославії Марка Мілошевича.

Сподіваються, що серби допоможуть виконати план мобілізації

Оформляти іноземців саме через Підмосков’я вигідно місцевій владі, оскільки регіон не справився з поставленими перед ним показниками за так званою прихованою мобілізацією.

На початку року головам регіонів та держкомпаній поставили завдання набрати 150 тисяч добровольців, щоб до осені вони могли замістити 50% мобілізованих, набраних під час мобілізаційної хвилі осені минулого року.

Савичич пообіцяв сформувати повноцінну сербську бригаду в складі 106-ї тульської дивізії ВДВ й завербувати до неї до тисячі громадян Сербії.

Під цей проєкт у Підмосков’ї вигадали цілу систему. Іноземців розміщували в тимчасовому гуртожитку поряд з лижним стадіоном у Красногорську. Всіма їхніми документами мав займатися спеціальний нотаріус. Оформляли контракти у місті Корольов.

Журналісти ВВС встановили, що укласти контракти з армією рф встигли близько ста сербів. Після того процес заморозили. Сформувати повноцінну бригаду Савичич не зміг.

У Сербії найманство є кримінальним злочином. Громадянам цієї країни за участь у війні в Україні може загрожувати до 10 років позбавлення волі.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що росія вербує громадян Вірменії та Казахстану на війну в Україну. У цих країнах з’явилася реклама, яка пропонує охочим повоювати на боці рф одноразову виплату 495 тис. рублів – $5140, і щомісячну зарплату 190 тис. рублів – $1973. Особливо активно лунають заклики до етнічних росіян у північній Кустанайській області Казахстану.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.