Росія веде переговори щодо військової бази на березі Середземного моря – Bloomberg 

Росія веде переговори з Лівією щодо розміщення на території цієї країни своєї військових баз. Взамін Триполі може отримати від Москви системи протиповітряної оборони.

Підготовка російсько-лівійської угоди розпочалася наприкінці вересня. Тоді відвідав Москву і зустрівся з Путіним головнокомандувач Лівійської національної армії Халіф Хафтар, пише Bloomberg.

Росія прагне отримати дозвіл на постійне розміщення військових кораблів на узбережжі Середземного моря. Також кремль хоче отримати в користування кілька авіабаз. Розраховуватися має намір системами протиповітряної оборони та роботою російських інструкторів з лівійськими пілотами і бійцями спецзагонів.

Колишній спеціальний посланник США в Лівії Джонатан Вайнер зазначив, що американська влада ставиться до цієї інформації дуже серйозно.

“Якщо Росія отримає бази в Середземномор’ї, то це дасть їй можливість шпигувати за Європейським Союзом”, – сказав Вайнер.

Зараз росія використовує середземноморську базу в сирійському Тартусі. Москва також прагне створення військово-морської бази на Червоному морі в Судані, яка дала б їй постійний доступ до Суецького каналу, Індійського океану та Аравійського півострова.

Стосунки окупантів з Триполі розвиваються вже кілька років. “Вагнерівці” брали участь у тамтешній громадянській війні, що почалася після за поваленням Муаммара Каддафі за підтримки НАТО у 2011 році.

Нагадаємо, інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) під час перевірки полігону в Лівії виявили відсутність 10 бочок з ураном. Імовірно, згаданий полігон зберігання ядерного матеріалу знаходиться на території, підконтрольній уряду в Тобруці, який підтримує росія. На сьогоднішній день відомо, що на ряді стратегічних місцевих об’єктів дислокуються найманці російської “ПВК “Вагнер”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.