Росія вдвічі посилює війну в Україні, тоді як лідери ЄС розділилися щодо того, як фінансувати зброю - POLITICO Europe

Росія вдвічі посилює війну в Україні, тоді як лідери ЄС розділилися щодо того, як фінансувати зброю – POLITICO Europe

Головним питанням дискусії на саміті було питання фінансування зброї для України. Європейські лідери погодилися на тому, що Україна має право на самооборону та захист свого суверенітету, але деякі країни стурбовані тим, що надання фінансування зброї може призвести до ескалації конфлікту з Росією.

Україна, з своєї сторони, наголосила на необхідності підтримки у вигляді фінансування зброї та інших засобів для забезпечення своєї безпеки. Президент Зеленський заявив, що Україна не має достатньо засобів для ефективного захисту своїх кордонів та залишається вразливою перед агресією Росії.

Уряд України вже отримав понад 15 мільярдів євро фінансової допомоги від ЄС з 2014 року. Але це фінансування було призначене переважно для реформ та економічного розвитку, а не для оборони та зброї.

Наразі, після зустрічі лідерів ЄС, Україна може сподіватися на більш конкретну підтримку у сфері оборони. Але чи будуть ці обіцянки перетворені на реальну фінансову допомогу – це питання, яке залишається відкритим. Адже європейські країни все ще обговорюють та вирішують, як найкраще захищати Україну від агресії Росії, уникаючи при цьому ескалації конфлікту.