Росія використовує низку засобів пасивного та активного захисту, щоб мінімізувати шкоду від майбутніх атак на Кримський міст. Про це повідомила британська розвідка у щоденному зведенні.
Міст важливий для логістики росіян та є символом їхньої окупації. Тому вони його посилено захищають. Використовують для цього системи протиповітряної оборони, генератори диму та підводні бар’єри.
У британській розвідці зазначили, що станом на 29 серпня знімки підтверджують, що росія створила підводний бар’єр із затоплених кораблів і стримуючих бонів для стримування атак надводних безпілотників на Кримський міст.
У південній частині мосту розташовано кілька суден на відстані 160 метрів одне від одного. Вони знаходяться в тому ж місці, де 17 липня український дрон “Морський малюк” атакував міст.
У минулому році російський флот протягом кількох днів випробовував радіолокаційні приманки на баржах. Вони, ймовірно, мали б стримувати ракети радіолокаційного наведення.
Інші контрзаходи для захисту мосту включають використання генераторів диму TDA-3, встановлених на вантажівці. Цей дим був активований для стримування повітряних загроз 12 серпня.
Нагадаємо, у Службі безпеки України показали атаку морських безпілотників на Кримський міст. Удари завдали за допомогою експериментальних дронів “Морський малюк”, які начинені приблизно 850 кг вибухівки.
Відомство оприлюднило відео ураження одним безпілотником автомобільної частини мосту та кадри підриву залізничної частини – іншим дроном.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.