Росія наклала вето на резолюцію ООН щодо санкцій проти Північної Кореї через війну в Україні

Росія наклала вето на резолюцію ООН щодо санкцій проти Північної Кореї через війну в Україні

Росія зловживає своїм правом ветувати резолюції ООН, заблокувавши в четвер під час війни в Україні резолюцію, спрямовану на продовження роботи незалежної експертної групи, яка займається розслідуванням порушень КНДР санкцій Ради Безпеки ООН, повідомляє CNN.
Цей крок прийшов на фоні зростаючих напруженостей між Москвою та Заходом через конфлікт в Україні, з КНДР, яка виступила значним постачальником боєприпасів для Росії.
Незважаючи на значне розширення балістичної програми Пхеньяна, лідер КНДР Кім Чен Ин провів низку випробувань, включаючи ті, що стосуються далекомірних міжконтинентальних балістичних ракет із здатністю до досягнення материкових Сполучених Штатів. Історично Росія підтримувала міжнародні санкції та розслідування ООН щодо незаконної зброї КНДР, зауважує CNN.
Проте динаміка змінилася на фоні кризи в Україні, що призвело до збільшення залежності від КНДР для Росії у поставках боєприпасів, заявив CNN.
Повноважний представник Росії при ООН Василий Небензя обґрунтував вето тим, що санкції ООН щодо КНДР втрачають свою актуальність і відірвані від реальності. Він засудив ефективність санкцій з моменту їх запровадження в 2006 році, стверджуючи, що вони не досягли своїх цілей або не сприяли позитивним змінам на Корейському півострові. Небензя наголосив на тому, що Росія хвилюється щодо коаліції країн, яку очолює США, які намагаються задушити Пхеньян, що безпосередньо впливає на національні інтереси безпеки Росії.
Незважаючи на заборону на поставки зброї до чи від КНДР за санкціями ООН, режим Кім Чен Ина виступив значним постачальником зброї для підтримки зусиль Росії в Україні. Міністр оборони Південної Кореї повідомив, що північнокорейські фабрики боєприпасів працюють на повну потужність для поставки озброєння до Росії, включаючи мільйони артилерійських снарядів. Крім того, Україна повідомила про виявлення решток балістичних ракет, зроблених у Північній Кореї, після нападу на її об’єкти, як повідомляє CNN.
Голосування в Раді Безпеки, яка складається з 15 членів, побачила 13 членів, які підтримують продовження роботи групи експертів, Росія проти, а Китай утримався від голосу. Однак вето Росії в кінцевому підсумку призвело до невдачі резолюції. Представник Великої Британії при ООН Барбара Вудворд висловила глибоке занепокоєння російським вето, підкреслюючи його шкідливий вплив на народ КНДР та ефективність санкцій. Вона звинуватила Росію у намірі отримати свободу ухилення від санкцій для здійснення збройних закупівель, що підриває недоторканість міжнародного режиму недопущення поширення та довірливість Ради.
Заступник представника США при ООН Роберт Вуд засудив дії Росії, питаючи, як цивілізована нація може заблокувати схвалення. Він підкреслив, що хоча робота групи експертів може бути тимчасово припинена, пропоненти роботи сильного режиму недопущення поширення будуть продовжувати свої зусилля. Міністерство закордонних справ Південної Кореї також засудило рішення Росії як небезпечне, додатково підкреслюючи міжнародну реакцію на дії Москви, повідомляє CNN.