У 2024 році Росія завдала 30 тисяч ударів по Україні – Київ

Росія атакувала Україну понад 30 000 разів у цьому році: оновлені дані і звинувачення.

Росія вже 30 000 разів атакувала територію України з початку цього року, заявив заступник міністра внутрішніх справ України Олексій Сергієєв під час спілкування з представниками парламенту Баварії в південно-східній Німеччині в п’ятницю. Він додав, що кількість російських обстрілів на території України за останні три місяці практично вдвічі більша, ніж за весь 2023 рік, коли українські чиновники оцінювали кількість атак на свою територію у 66 000.

“Цього року, у лютому та березні, кількість обстрілів зросла”, – додав Сергієєв, згідно з прес-релізом про його зустріч з членами партії Християнсько-Соціального Союзу в Баварії.

Українські рятувальники працюють на місці ракетного обстрілу в Києві 25 березня під час російської інвазії в Україні. Міністерство внутрішніх справ України заявило у п’ятницю, що Росія атакувала територію України понад 30 000 разів цього року.

СИРГЕЙ СУПИНСКИЙ/AFP через Getty Images

Сили Москви повторно націлювали критичну інфраструктуру по всій території України з початку війни у лютому 2022 року, включаючи багатоповерхівки, житлові райони та енергетичну інфраструктуру країни. Звіт, опублікований Місією ООН з моніторингу прав людини в Україні в лютому, зафіксував понад 30 000 цивільних жертв в Україні за останні два роки. Згідно з ООН, понад 10 000 цивільних було вбито.

Сергієєв повідомив під час зустрічі в п’ятницю, що Національна поліція України також задокументувала 116 000 “воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами”. Міжнародний кримінальний суд звинуватив президента Росії Володимира Путіна та членів його військових сил у “політиці націлення на цивільну населення” протягом війни і видалив розшукові ордери на кремлівського лідера та інших військових.

Президент України Володимир Зеленський повторив своє закликання до міжнародної спільноти у відеозверненні у вівторок, щоб притягнути Росію до відповідальності за злочини проти людства, заявивши, що “правосуддя сильніше, ніж стіни Кремля”.

Newsweek звернувся до Міністерства закордонних справ Росії електронною поштою для отримання коментаря пізно в п’ятницю вечором.

Київ також посилив свої атаки на територію Росії в останні місяці, включаючи випуск понад 50 дронів у південному регіоні Ростов в п’ятницю, згідно з Міністерством оборони Росії. Москва повідомила, що змогла перехопити 44 з цих ракет. Губернатор регіону Василь Голубєв написав у телеграмі, що в результаті вибуху в одному з перехоплених дронів близько обіду постраждали вісім осіб.

Українські чиновники також взяли на себе заслугу за авіаудар на російську авіабазу в Морозовську напередодні п’ятниці, який, за словами Києва, знищив шість військових літаків та пошкодив вісім інших. За приблизно перші 20 осіб, розташованих на базі, вважається, що вони були вбиті або поранені внаслідок удару.

Російські нафтові споруди також були повторно атаковані Києвом, коли Україна націлюється на військові та енергетичні об’єкти глибоко за лініями фронту.

Newsweek не зміг перевірити заяви жодної із сторін.