Slovaquie: la guerre en Ukraine, theme central du deuxième tour de l'élection présidentielle

Президентські вибори в Словаччині: проросійські кандидати в центрі уваги

У Словаччині вже цієї суботи, 6 квітня, відбудеться другий тур президентських виборів. Дипломат, проросійськи налаштований, Іван Корчок та Петер Пеллегріні, кандидат з проросійськими настановами уряду, знаходяться у змаганні в опитуваннях. Війна в Україні, сусідній країні з цією центральною європейською країною з населенням 5,5 мільйона жителів, залишається головною темою кампанії між двома турами.

“Справжня небезпека полягає в тому, що політика буде більш спрямована на схід, а не на захід”, – вважає Даніела, керівник у сфері маркетингу. Вона є однією з тисяч словаків, які проживають у Чехії, і повертаються додому, щоб проголосувати за Івана Корчока. Вона та багато студентів навіть скористалися безкоштовною поїздкою, організованою НУО, яка протистоїть проросійській політиці поточного уряду. Є ті, хто, з одного боку, зупиняється, щоб проголосувати у першій громаді, яка обслуговується після кордону, у Кутах, і ті, хто продовжує свою поїздку до столиці Братислави, де у центрі міста є бар з назвою “У президента”, просто поруч з президентським палацом.
“Я голосую за Пеллегріні, як усі тут. Україна перебуває в громадянській війні, яку спричинили українці, і це не наша справа”, – вважає Олівер, пенсіонер, який стверджує, що Іван Корчок, так само як і сидяча президентка Зузана Чапутова, “маніпулюють американським мільярдером Джорджем Соросом”.
“Голосую за те, щоб сини та онуки словаків не пішли на фронт” “Роберт Фіцо – наш найкращий прем’єр-міністр, і він підтримує Пеллегріні. Тому я голосую за нього”, – каже Зузана, лаборантка. Вона стверджує, що разом з прем’єр-міністром вона прагне “спокійних відносин між Словаччиною та Росією”. І за кілька сотень метрів відтуди, нинішній прем’єр-міністр був присутній на церемонії, організованій на честь 79-річчя визволення міста Червоною Армією, вітав російських та білоруських посолів, які були присутні, і засуджував відсутність посолів країн Європейського союзу.
Результати обіцяють бути напруженими, за даними опитувань. У урядовому таборі союзники Петера Пеллегріні в останні години перед виборами зробили ставку на страх війни. Деякі міністри навіть не соромилися називати Івана Корчока воєнним кандидатом і публікувати у соціальних мережах заклики “голосувати за те, щоб сини та онуки словаків не пішли на фронт”. З свого боку, опозиція не пропустила зазначити, що фотографія, що використовувалася для цього повідомлення, була зображенням бабусі, яка обіймає українського солдата, прапор якого було замазано на мундирі для монтажу.