Російсько-українська війна: Список ключових подій, день 763 - Al Jazeera English

Російсько-українська війна: Список ключових подій, день 764

Бойові дії
Принаймні троє людей загинули в результаті обстрілів та повітряних нападів Росії. Один з загиблих – таксист на півдні Херсона, його автомобіль був поранений ракетою. Його двоє пасажирів були поранені і доставлені до лікарні.
Двоє людей були поранені внаслідок падіння обломків на півдні Запоріжжя після того, як Росія запустила дрони у східній, південній та південно-східній частинах України. Українська армія заявила, що збила 26 з 28 атакуючих дронів іранського дизайну.
Сергій Попко, голова Київської військової адміністрації, заявив, що будуть посилені заходи безпеки в українській столиці, особливо навколо великих зборів, після серії балістичних ракетних атак Росії та загроз ескалації.

Політика та дипломатія
Президент України Володимир Зеленський розмовляв по телефону з Майком Джонсоном, спікером Палати представників, повідомивши йому, що “життєво важливо” для Конгресу Сполучених Штатів Америки ухвалити пакет військової допомоги у розмірі 60 мільярдів доларів для Києва, який був затриманий протягом кількох місяців.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Нью-Делі для переговорів щодо 10-пунктної формули миру Києва перед запланованим самітом в Швейцарії. План вимагає повного виведення російських військ та відновлення територіальної цілісності України. Москва відкинула ініціативу як недосяжну.
Меттью Аксельрод, високопосадовець у Міністерстві торгівлі США, заявив, що США закликають американські компанії припинити поставки товарів більш ніж 600 іноземним сторонам через страх того, що ці речі можуть бути перенаправлені до Росії для використання в Україні.
Російська правозахисна група “Меморіал” попередила, що здоров’я Олега Орлова, її 70-річного лідера, погіршується, і звинуватила власті в тому, що вони піддають його нелюдському поводженню. Орлов був ув’язнений минулого місяця на 2,5 роки за свої критики війни в Україні. Він подав апеляцію.
Суд у російському ексклаві Калінінград видалив журналіста Михайла Фельдмана на два роки за критику вторгнення Росії в Україну.
Військовий суд Росії в Єкатеринбурзі ув’язнив самозваного анархіста Азата Міфтахова на чотири роки за звинуваченням у “виправданні тероризму” через коментарі, які він зробив співв’язненим, поки він відбував шестирічний термін за збиття вікна в офісі місцевого офісу політичної партії президента Володимира Путіна в 2018 році. Прокурори заявили, що Міфтахов сказав іншим позбавленим волі, що він “помститься” другу, який загинув, борючись за Україну, і висловив підтримку у вибуху в регіональному офісі служби безпеки Росії в 2018 році.
Міністерство оборони Франції заявило, що влада зняла фальшивий веб-сайт, який набирав добровольців для боротьби за Україну проти російської вторгнення. Сайт заявляв, що 200 000 французів запрошуються “записатися на службу в Україні”, з пріоритетом надавати можливість іммігрантам.

Зброя
Міністр оборони України попросив союзників про додаткову зброю повітряної оборони на позачерговій зустрічі Ради НАТО-Україна і заявив, що близько 97 відсотків ракет, дронів та керованих бомб Росії, які були запущені цього року, були спрямовані на цивільну інфраструктуру.
Сергій Наришкін, голова Російської служби зовнішньої розвідки (СВР), відвідав Пхеньян на цьому тижні, щоб поглибити двосторонню співпрацю між Москвою та Пхеньяном. Північна Корея була звинувачена в передачі зброї Росії для використання в Україні.
Українські силові структури повідомили, що вони виявили протитанковий ракетний комплекс “Корнет” російського виробництва та боєприпаси в східному місті Луганськ, що свідчить про продовження підтримки Москви сепаратистських повстанців у регіоні.

Гуманітарна сфера
Українські влади повідомили, що отримали першу партію гуманітарної допомоги від Європейського Союзу. Допомога, яка включає продукти харчування, медикаменти та інші необхідні речі, буде розподілена серед тих, хто постраждав від війни на сході України.
Уряд України затвердив план фінансової допомоги сім’ям загиблих військових у війні. Сім’ї отримають одноразову виплату в розмірі 1 мільйона українських гривень (близько 38 000 доларів США) та щомісячну виплату в розмірі 5 000 гривень (близько 190 доларів США).
Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) висловив занепокоєння щодо гуманітарної ситуації на сході України та закликав до забезпечення більшого доступу для працівників допомоги та постачань.

Міжнародна спільнота
Рада Безпеки ООН провела позачергове засідання для обговорення ситуації в Україні. Більшість країн-членів засудили агресію Росії та закликали до мирного врегулювання конфлікту.
Європейський Союз ввів нові санкції проти Росії, включаючи заборону на в’їзд та заморожування активів, відповідно до її продовженої агресії в Україні.