Бойові дії
Принаймні п’ять людей загинули, а понад мільйон осіб залишилися без електропостачання після того, як Росія запустила хвилю ударів дронами та ракетами по Україні, спрямовуючи їх на енергетичну інфраструктуру країни.
Вісім російських ракет попали в Дніпровську Гідроелектростанцію, найбільшу гідроелектростанцію України, спричинивши “значні пошкодження” об’єкту, повідомило прокурорське управління України.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія обстріляла Україну 90 ракетами та 60 дронами виробництва Ірану в “війні з повсякденним життям людей”, та повторив своє закликання до союзників Києва поставити системи повітряної оборони.
Командир українських сухопутних військ лейтенант-генерал Олександр Павлюк попередив, що Росія будує групу з більш ніж 100 000 солдат підготовки до можливої значної літньої наступальної операції.
Політика та дипломатія
Кремль вперше заявив, що Росія вважає себе “у стані війни” з Україною. Коли вона запустила свою повномасштабну інвазію України у лютому 2022 року, вона заявила, що це “спеціальна військова операція”.
Федеральна служба безпеки Росії заявила, що затримала семеро мешканців Москви, пов’язаних з проросійською міліцією, яку звинувачують у нападах на прикордонні регіони Росії, за даними державних інформаційних агентств.
Лі Хуй, особливий представник Китаю з питань України, заявив, що залишається “суттєва розбіжність” між Москвою та Києвом у мирних переговорах для завершення війни, хоча обидві сторони погодились, що переговори – це найкращий спосіб вирішення кризи.
Європейська комісія заявила, що буде накладати “заборонні мита” на дешеві імпортні продукти зерна з Росії та Білорусії. Цей крок також призначений для обмеження здатності Росії фінансувати свою війну в Україні та продавати зерно, викрадене з України, повідомила комісія.