Протягом кількох місяців російсько-українська війна дронів набрала небаченого масштабу. Згідно з доповіддю, опублікованою у травні 2023 року британським дослідницьким центром, який спеціалізується на питаннях оборони, українці щомісяця втрачали близько 10 000 дронів на полі бою, тобто понад 300 на день. Для порівняння, французька армія має трохи більше 3 000 безпілотних літальних апаратів у своїх арсеналах.
Українці та росіяни використовують переважно невеликі цивільні безпілотні літальні апарати, дешеві та доступні у великій кількості. Вони служать для спостереження на полі бою та наведення вогню або для керування військами; деякі з них також модифіковані для перевезення невеликих вибухових зарядів, які потім скидають на окопи або бронетехніку.
Також важливу роль відіграють дрони-камікадзе, які мають вибуховий заряд і запускаються над лінією фронту без заздалегідь призначеного ціллю. Москва використовує російські дрони Lancet-3, а також іранські Shahed-136. Україна, яка не має значної флоти, використовує морські безпілотні апарати, маленькі каяки, які керуються здалеку і завантажені вибухівкою (450 кілограмів тротилу).
Свідченням важливості дронів для їхніх операцій є те, що як українці, так і росіяни організували продовольство своїх військ на тривалий термін, не тільки купуючи цивільні дрони на ринку, але й створюючи внутрішні виробничі потужності. На початку війни на Донбасі, яка почалася десять років тому, українська національна промисловість була ще в зачатковому стані. Але з тих пір вона зросла до значних розмірів. Наприкінці серпня міністр цифрової трансформації України оголосив, що було створено копію російського дрона Lancet і незабаром він буде запущений під назвою Peroun – слов’янський бог грому та блискавки.
Ускладнена санкціями Заходу, які обмежують поставки електронних компонентів, Росія знаходиться в більш складному становищі. Але, за даними американських розвідувальних служб, Москва все ж побудувала завод у спеціальній економічній зоні Алабуга, де будуть виготовляти іранські дрони-камікадзе, такі як Shahed-136.