Міноборони Росії 10 листопада 2021 року опубліковало фото,на якому дальній бомбардувальник Ту-22М3 ВКС РФ злітає для патрулювання в повітряному просторі Білорусі з аеродрому. в Росії. Пара ядерних російських далеких бомбардувальників патрулювала небо над Білоруссю в суботу 18 грудня з метою підкреслити тісні оборонні зв’язки між двома союзниками на тлі напруженості з Заходом. У Міноборони Росії повідомили, що два Ту-22М3 здійснили чотиригодинний політ для відпрацювання «виконання спільних завдань з білоруськими ВПС і протиповітряною обороною».
У Міноборони Росії заявили, що два стратегічних бомбардувальника Ту-22М3 відпрацьовували «виконання спільних завдань з білоруськими ВПС і протиповітряною обороною». Винищувачі Су-30, які Росія поставила Білорусі, супроводжували Росія патрулює над Білоруссю ядерні бомбардувальники.
Суботнє чотиригодинне патрулювання стало третьою такою місією Росії в Білорусі з минулого місяця і відбулося на тлі занепокоєння Заходу щодо скупчення російських військ поблизу кордону з Україною .
Москва заперечує плани вторгнення в Україну і натискає на Сполучені Штати щодо гарантій безпеки, які виключають розширення НАТО в Україну або розміщення там захдної зброї. США та їхні союзники майже напевно відкинуть вимоги Москви.
Деякі українські чиновники висловлювали занепокоєння, що Росія може використовувати Білорусь як базу для нападу на країну з півночі. На тлі напруженості у відносинах з Європейським Союзом президент Білорусі Олександр Лукашенко минулого місяця заявив, що його країна готова розмістити російську ядерну зброю.
Євросоюз звинуватив авторитарного Лукашенка в тому, що він заохочує мігрантів і біженців використовувати його країну для незаконного проникнення в сусідні країни-члени ЄС Польщу, Литву та Латвію. ЄС запровадив санкції проти уряду Лукашенка за його придушення внутрішнього інакомислення після спірного переобрання Лукашенка у 2020 році.
Білоруський лідер не став уточнювати, яку саме російську зброю готова розмістити Білорусь, але зазначив, що колишня радянська республіка ретельно зберегла необхідну військову інфраструктуру ще з часів СРСР.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав пропозицію Лукашенка «серйозним попередженням, викликаним необдуманою політикою Заходу».
Головний дипломат Білорусі Володимир Макей підтримав заяву Лукашенка в інтерв’ю, опублікованому в суботу. Він сказав, що Білорусь може погодитися на розміщення ядерної зброї в рамках своєї відповіді на можливу діяльність НАТО в Польщі.
Повторюючи занепокоєння Росії з приводу зростаючих зв’язків між Україною та НАТО, Макей сказав, що західний військовий альянс є Україною «плацдармом проти Росії».