Російський підрозділ “Шторм Z” отримав особливий статус

Положення міноборони рф “Про штурмові роти Z” опублікувала OSINT-спільнота Frontelligence Insight. Цим документом міноборони рф закріпило особливий статус підрозділу “Шторм Z”. Він набагато нижчий від інших формувань.

Положення не дозволяє змішувати засуджених зі “Шторм Z” з іншими військовослужбовцями на полі бою і та моргах. Водночас, дозволяє розстріли бійців цього підрозділу.

На підготовку ув’язнених до війни відведено лише 10-15 діб. Тренування йдуть у три етапи: від індивідуальної підготовки до злагодження взводів.

Контракт із ув’язненим можна укласти на півроку. Залишити поле бою боєць такого загону може лише у разі тяжкого поранення чи смерті. Первинна медична допомога бійцям таких загонів належить лише в обсязі само- та взаємодопомоги. При цьому в них передбачені медичні відділення – водій, санітар та командир.

У супровідних документах на поранених та хворих вказувати “категорія К”. Раніше було відомо лише про те, що буквою “К” ув’язнених позначає ПВК “Вагнер”.

Командирам таких штурмових загонів дозволяється створювати подобу загороджувальних загонів та конвою з військової поліції для бійців з числа засуджених.

Після закінчення контракту слідує акт про помилування, потім “доброволець” може укласти новий контракт або повернутися до Росії.

Нагадаємо, російські підрозділи “Шторм Z” фактично перетворилися на штрафні батальйони. Вони укомплектовані засудженими та регулярними військами на дисциплінарних стягненнях. Про це повідомила британська розвідка.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.