Родичі захисників Маріуполя вийшли на площу із закликами активізувати обміни полоненими (Фото)

На площі у Запоріжжі близько 200 рідних та близьких полонених захисників Маріуполя влаштували пікет. Вони хотіли привернути увагу суспільства та зрушити з місця процес обміну. Про це повідомив Укрінформ.

“Кожну хвилину їх катують. Це не образність, це правда. Їм ламають пальці, гвалтують. Те, що не може собі уявити жодна нормальна людина, коїться з нашими хлопцями, з нашими левами. Їх ламають, їх бояться і тому ненавидять. Зараз ці матері, доньки, сестри, наречені мають стояти й бути сталевими і чекати додому своїх захисників. Люди світу, вільні люди – до вас звертаюсь: говоріть про них, допоможіть нам вернути наших левів живими”, – закликала організаторка акції “Не мовчи, полон вбиває” Ольга Плечун.

Учасники акції нагадали, що останній обмін військовополоненими був у червні. Зараз у полоні росіян перебувають, за дуже приблизними цифрами, понад 2 тис. військових.

Росіяни судять полонених військовослужбовців за кримінальним кодексом, що є порушення прав людини.

“Росія не йде на обміни. Окупанти прикриваються нашими хлопцями. То “туз” в рукаві рф”, – вважає Ольга Плечун.

Учасники акції тримали в руках плакати, на деяких – фото та імена їхніх рідних. Були присутні діти, які народились тоді, коли їхні батьки вже потрапили в полон і тому ще жодного разу навіть їх не бачили.

Люди утворили живий ланцюг та скандували: “Не мовчи, полон вбиває”.

Нагадаємо, в Запорізькій області окупанти намагалися атакувати позиції ЗСУ і використовували полонених для прикриття. Такі дії окупантів українські військові зняли за допомогою безпілотника.

Раніше “Військовий кур’єр” про те, що українська сторона займається перевихованням російських полонених, які перебувають у в’язницях. Так намагаються зменшити наслідки впливу Кремлівської пропаганди. Затримані вивчають історію України, співають гімн України. Вони також щодня вшановують пам’ять загиблих бійців ЗСУ. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.